[b] Więcej informacji o producentach maszyn i sprzętu górniczego w zakładce [link=http://www.rp.pl/wegiel/maszyny]rp.pl/wegiel/maszyny[/link] naszego branżowego serwisu [link=http://www.rp.pl/wegiel]rp.pl/wegiel[/link][/b]
Na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie prywatyzacji odpowiedziały cztery spółki. Oprócz Famuru i Kopexu były to TDJ Investments sp. z o.o. oraz Węglokoks.
Remag to jedna z największych firm dostarczających i remontujących kombajny górnicze do kopalń, przede wszystkim kombajny chodnikowe – do drążenia wyrobisk. Zajmuje się ich sprzedażą (także do Wietnamu i Hiszpanii) i leasingiem
To jedyna duża (kombajny pracują w większości śląskich kopalń) dotychczas nie sprywatyzowana firma produkcyjna z sektora zaplecza górniczego. Ministerstwo Skarbu Państwa nadzoruje spółkę od czasu przekształcenia jej w 2006 r. jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Przed ostateczną komercjalizacją rozważano przekształcenie Remagu w spółkę pracowniczą lub połączenie kapitałowe ze spółkami węglowymi. Kilkakrotne próby prywatyzacji podejmował wojewoda śląski – Remag był wtedy największą firmą (zatrudniającą 800 osób), której organem założycielskim był wojewoda.
Przedmiotem negocjacji będzie cena nabywanego pakietu akcji, program rozwoju (m.in. zobowiązania do podwyższenia kapitału i inwestycji), zobowiązania dotyczące ochrony środowiska i interesów pracowników.