Decyzję o likwidacji niemieckiego oddziału ogłosił zarządca postępowania upadłościowego Klaus Hubert Goerg. Nie udało się pozyskać inwestora, niemiecki rząd i władze lokalne odmówiły pomocy finansowej, Arcandor potrzebował 650 mln euro. Przeciwko wsparciu była kanclerz Angela Merkel, której zdaniem problemy firmy zaczęły się przed nadejściem kryzysu.

Quelle zatrudnia w Niemczech 7 tys. osób. Poprzez zamówienia z katalogów znana jest głównie ze sprzedaży odzieży, ale ma też w ofercie akcesoria sportowe i domowe. – Dla pracowników i ich rodzin to wielka katastrofa – stwierdził szef rady zakładowej Quelle Ernst Sindel. Sklep wysyłkowy działa w 28 krajach i pracuje w nim łącznie 20 tys. osób. Jak stwierdził syndyk Arcandora, zagraniczne oddziały są w dobrej kondycji i będą sprzedawane w oddzielnych transakcjach.

Quelle od 1992 r. działa także w Polsce, zatrudnia 120 osób. W ostatnim roku wysłało do klientów 1 mln zamówień. EBITDA spółki w roku obrachunkowym 2007/2008 wyniosła 4,98 mln zł. – Dla Quelle Polska, podobnie jak dla innych od lat dobrze prosperujących spółek zagranicznych, poszukiwany jest inwestor, który zapewni kontynuację działalności – czytamy w oświadczeniu Piotra Dębskiego, członka zarządu Quelle Polska.

Arcandor jest także udziałowcem biura podróży Thomas Cook, należą do niego również domy towarowe Karstadt. Ta sieć miała być połączona z galeriami Kaufhof należącymi do niemieckiego koncernu Metro, jednak operacja ostatecznie się nie powiodła. Wszystkie aktywa Arcandora, zatrudniającego ok. 50 tys. osób, będą stopniowo wyprzedawane.