Rezygnacja Warty z walki o tort PPK to nie problem?

W czwartek po południu Warta ogłosiła decyzję o wycofaniu się z uczestnictwa w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Publikacja: 24.05.2019 16:20

Rezygnacja Warty z walki o tort PPK to nie problem?

Foto: Fotorzepa/Rafał Guz

- Zainteresowanie instytucji finansowych PPK jest bardzo duże. Pracodawcy będą mieli dostęp do szerokiej, konkurencyjnej oferty – komentuje Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

- Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Warta podjęło decyzję o wycofaniu się z uczestnictwa w programie Pracowniczych Planów Kapitałowych – poinformowała spółka w specjalnym oświadczeniu. - Nadal uważamy, że PPK to dobry kierunek w zabezpieczaniu finansowym przyszłości Polaków, jednak po szczegółowych analizach aktualnych zapisów prawnych zarząd TUnŻ Warta zdecydował o wycofaniu się z uczestnictwa w programie – dodał ubezpieczyciel.

Tylko 9 zł z Płatnościami powtarzalnymi

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Biznes
Donald Trump rozważa sprzedaż czerwonej Tesli – symbolu poparcia dla Elona Muska
Materiał Promocyjny
Mieszkania na wynajem. Inwestowanie w nieruchomości dla wytrawnych
Biznes
Oligarchowie - Unia Europejska: 0-5. Nie będzie zdejmowania sankcji
Biznes
Gigantyczne przejęcie w telekomunikacji. Hurtownik światłowodowy na zakupach
Biznes
Trump rozmawia z Xi, nowa pomoc dla Ukrainy i rekordowe inwestycje w energię
Biznes
Czy należy zakazać reklamy alkoholu? Eksperci są zgodni