Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to dla Polski inwestycja strategiczna? Jak skrapla się gaz ziemny i czy jest to proces bezpieczny? - odpowiedź na te i wiele innych pytań można poznać, odwiedzając portal edukacyjny www.lng.edu.pl. To platforma wiedzy na temat technologii skraplania gazu ziemnego, światowego i europejskiego rynku LNG oraz roli, jaką będzie na nim odgrywał terminal LNG w Świnoujściu.

"Otwieramy dzisiaj dostęp do obszernej bazy wiedzy, wykazu wszystkich inicjatyw społecznych spółki, analizy korzyści ekonomicznych płynących z uruchomienia inwestycji dla gospodarki kraju, regionu i miasta, a także wszelkich dostępnych raportów i opracowań, np. dotyczących oceny wpływu inwestycji na środowisko naturalne" – wyjaśnia Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG.

W proces tworzenia portalu zaangażowani zostali eksperci polscy i międzynarodowi w dziedzinie LNG, instytucje rządowe i pozarządowe, a także specjalistyczne media.

Mazur przytacza wyniki badań zrealizowanych przez TNS Polska na zlecenie Polskiego LNG: choć jedna czwarta Polaków wie, że w Świnoujściu powstaje pierwszy w tej części Europy terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, jedynie co szósty z badanych wiąże ten fakt z realną dywersyfikacją gazu do Polski. Ma się to jednak zmienić - m.in. za sprawą nowego portalu.