Jak czytamy w komunikacie, przed dokonaniem transakcji, spółka Falenty posiadała bezpośrednio 8.701.130 sztuk akcji ZWG, co stanowiło 30,99 proc. w kapitale zakładowym ZWG. Po jej dokonaniu Falenta Investments posiada bezpośrednio 510 sztuk akcji tej spółki, co stanowi 0,002 proc. w kapitale zakładowym ZWG. To jednak nie wszystkie akcje jakie znajdują się w posiadaniu inwestora. Fregate z siedzibą w Kontancinie-Jeziorna, spółka zależna Falenta Investments Limited wciąż dysponuje ponad 990 tys. akcjami ZWG, co stanowi 3,53 proc. w kapitale zakładowym tej spółki.
Przypomnijmy, że kilka dni temu Marek Falenta przyznał się w wywiadzie dla „Parkietu" do zamiaru sprzedaży telekomunikacyjnego Hawe i świadczącego usługi dla górnictwa ZWG. Dlaczego to robi? „Powiedzmy, że dla spokoju ducha. I żeby spłacić kredyty, których jest na około 80 mln zł" – tłumaczył.
Jeszcze z maju Falenta z optymizmem wypowiadał się o połączeniu ZWG z notowanym na głównym rynku Bumechem. Rozmawiamy z dwiema spółkami i myślę, że jeszcze do końca czerwca poinformujemy o kolejnym przejęciu – prognozował wówczas Marcin Sutkowski, prezes ZWG i Bumechu. – Będzie to spółka z branży usług górniczych. Następna akwizycja mogłaby zaś nastąpić w okolicach września. Realizacja tych dwóch przejęć znacznie poprawi wyniki całej grupy – zapewnia. W poniedziałek przed południem akcje ZWG były wyceniane na 4,95 zł. Od początku roku kurs spółki spadł o 44,4 proc.