Aktualizacja: 06.02.2015 10:19 Publikacja: 06.02.2015 10:19
Foto: Bloomberg
Zwolnienia to efekt przebudowy koncernu i wdrożenia planu oszczędnościowego, który ma w ciągu kilku najbliższych lat przynieść oszczędności w wysokości ok 1 mld euro.
Likwidacja ponad 7 tys. stanowisk to redukcja zatrudnienia o 2 proc.
Ministerstwo obrony za 1,2 mld zł kupi bezzałogowce rozpoznawcze MQ-9B Sky Guardian. – Utworzenie wojsk dronowych staje się faktem – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz. Także w czwartek Grupa WB poinformowała o tym, że sprzedaje bezzałogowce Malezji.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Z najnowszego raportu dotyczącego dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych wyłaniają się optymistyczne wnioski. Inwestycje w IT idą w górę. Ale nadal jest dużo do zrobienia.
Rosyjskie przedsiębiorstwa metalurgiczne, chemiczne oraz kompleksu paliwowo-energetycznego (sektor FEC) nie poradziły sobie z narzuconym przez Kreml zastępowaniem importowanego oprogramowania rosyjskim. Nadal realizują ponad 98 proc. projektów z wykorzystaniem zagranicznego softu, głównie niemieckiego Siemensa.
Rosyjski wykonawca pierwszej tureckiej elektrowni jądrowej odłożył na czas nieokreślony oddanie jej do użytku. To efekt zerwania kontraktu na dostawy kluczowych urządzeń przez niemiecki Siemens Energy. Apele Ankary do kanclerza Niemiec nie pomogły.
Siemens Energy planuje zwolnienia w swojej hiszpańskiej spółce wiatrowej Siemens Gamesa. Prace ma stracić nawet 4,1 tys. osób czyli około 15 proc. składu osobowego. Firma zatrudnia także blisko 100 osób w swoim biurze w Gdańsku. Zwolnienia mają jednak ominąć Polskę.
Unijne firmy, omijając sankcje, dostarczyły przez Chiny sprzęt dla wartego pół miliarda euro projektu zakładów LNG jednego z bliskich Putinowi oligarchów. Wśród dostawców jest niemiecki Siemens, który oficjalnie wycofał się z Rosji.
Cargounit zakupił 30 lokomotyw Pesa Gama Marathon dla polskich klientów, wczesnej kupił Siemensy dla użytkowników w Niemczech i Rumunii.
Osiem niemieckich koncernów, w tym Siemens, VW i partner Gazpromu - Winetrshall Dea - domaga się od rządu RFN pieniędzy za straty poniesione w związku z wycofaniem się z rosyjskiego rynku. Pytanie brzmi: czy adresat tych roszczeń jest właściwy?
Joe Kaeser, prezes rady nadzorczej Siemens Energy nie ukrywa, że jego firma nadal współpracuje z Rosatomem. I broni takiej polityki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas