Aktualizacja: 08.05.2015 12:24 Publikacja: 08.05.2015 12:14
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Matuszyński Krzysztof Matuszyński
Podpisanie umowy jest kolejnym etapem realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi. Jak przekonują strony umowy, przejęcie kopalń Bobrek i Piekary przez Węglokoks poprzedziło spełnienie wszystkich warunków formalno - prawnych określonych w umowie przedwstępnej zawartej w kwietniu tego roku, w tym uzyskanie zgód UOKiK-u oraz organów korporacyjnych obu podmiotów (rad nadzorczych oraz walnych zgromadzeń).
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Najważniejsze wydarzenia i trendy przeszłego roku. Już 18 grudnia specjalny dodatek Perspektywy 2025.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jest środa, 11 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Po panicznym sprowadzaniu z całego świata węgla w 2022 r. pozostały niewykorzystane zwały i wiele wątpliwości.
Tomasz Ślęzak został w wybrany przez radę nadzorczą Węglokoksu nowym prezesem. Zastąpił Tomasza Heryszka, który był prezesem Węglokoksu od maja 2019 r. Nowy prezes pracował wcześniej w hutniczej spółce ArcelorMittal Poland.
W pierwszej połowie br. polskie kopalnie wydobyły prawie 4,7 mln ton węgla kamiennego mniej niż przed rokiem. Sprzedaż była również mniejsza prawie o 6,4 mln ton rok do roku. Czy będzie potrzebna interwencja rządu na rynku węgla w postaci dodatkowego importu jak w poprzednim roku? Zapowiedź największej spółki energetycznej w kraju wskazuje, że takich planów w tym roku już nie ma.
PGE Paliwa i Węglokoks sprowadziły do Polski 12,4 mln ton węgla w okresie od lipca 2022 r. do kwietnia 2023 r., a łączny import węgla do Polski w 2022 r. wyniósł 20,2 mln ton. Ministerstwo Aktywów Państwowych przedstawiło raport węglowy za ostatni sezon grzewczy.
PGE Paliwa i Węglokoks mają sprowadzić do Polski do końca roku 11,2 mln ton węgla. Taką deklarację złożył wicepremier minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Ruszają masowe testy mieszkańców Śląska. Codziennie zbadają tysiąc osób.
Nie było szkody Kompanii Węglowej, tylko oszustwo obliczone na wyłudzenie dotacji? Szokująca analiza Prokuratury Krajowej.
Resort energii sprawdza, jak handlowano węglem w spółce Węglokoks Kraj. Według nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” wątpliwości dotyczą m.in. zawyżania wyników sprzedaży.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas