Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 19.05.2015 22:00 Publikacja: 19.05.2015 22:00
Twórcy start-upów popełniają wiele błędów, których można uniknąć.
Foto: Fotorzep/Marta Bogacz
Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Józef Król podkreśla, że nawet 90 proc. start-upów nigdy nie zacznie przynosić zysków. Ambitnym pomysłom często na przeszkodzie staje brak doświadczenia biznesowego ich twórców, słabe umiejętności prezentacji i sprzedaży innowacyjnych idei. Dokucza też brak kapitału.
Zdaniem Ewy Jakubczyk-Cały, prezes PKF Consult, twórcy start-upów w Polsce popełniają liczne błędy. Wymienia m.in. niską jakość wizji biznesowej, strategii i planowania, niedopracowanie planu sprzedaży, niedoszacowanie zapotrzebowania na środki, bagatelizowanie procesów zarządzania.
Zmodernizowanych ma być 16 Kasiek, czyli samolotów transportowych C-295M CASA. Remonty są rozłożone na lata 2025-2033 i będą przeprowadzane głównie w zakładach Airbusa na Okęciu.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Do wspólników Monte Vero Audit and Advisory dołączyli nowi menedżerowie i biegli rewidenci, w tym Agnieszka Baklarz i Marcin Obroniecki, wcześniej związani z Polską Agencją Nadzoru Audytowego.
Dla znacznej liczby przedsiębiorców koniec roku kojarzy się z czasem przygotowania i złożenia sprawozdania finansowego. Wiele z tych firm zobligowanych jest do przeprowadzania jego badania. Podstawą przeprowadzenia badania jest umowa zawarta pomiędzy firmą audytorską a podmiotem. Przed podpisaniem umowy konieczne jest dokonanie wyboru biegłego rewidenta.
Jestem w ministerstwie ponad miesiąc i wiele spraw wymagało naprawdę pilnego rozwiązania. Nie było żadnych dokumentów z prac nad wdrożeniem DSA i DGA, żadnych planów na „Cyfrową dekadę” – mówi wicepremier i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
Biegły rewident przeprowadzając badanie sprawozdania finansowego jest zobowiązany do przestrzegania między innymi wymogów zawartych w krajowych standardach badania (KSB), opartych na regulacjach międzynarodowych, z pewnymi krajowym dostosowaniami.
Zniknięcie firmy Deloitte z rynku audytorskiego wcale nie jest przesądzone mimo decyzji PANA. Nie oznacza to, że firma ta – a przynajmniej pracujący dla niej biegli rewidenci – zupełnie zniknie z rynku.
Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej - mec. Przemysław Rosati - chce wyjaśnień od ministra cyfryzacji, Janusza Cieszyńskiego, w sprawie zawiadomienia Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o "nielegalnym wpływie na proces legislacyjny".
Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego krytykuje próby ograniczania tajemnicy zawodowej.
Projektowane zmiany w ustawie o biegłych rewidentach mogą być źródłem naruszania tajemnicy adwokackiej, ale także radcowskiej, bankowej, ubezpieczeniowej, czy tajemnicy przedsiębiorstwa - alarmuje w swojej opinii Naczelna Rada Adwokacka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas