Reklama

Moody’s: Negatywna prognoza dla bankowości Rosji

Agencja Moody’s zmieniła swoją prognozę dla rosyjskiego systemu bankowego ze stabilnej na negatywną. To efekt pandemii i taniej ropy.

Aktualizacja: 08.04.2020 14:33 Publikacja: 08.04.2020 14:28

Moody’s: Negatywna prognoza dla bankowości Rosji

Foto: AFP

„Zmieniliśmy prognozę dla bankowości Rosji na kolejne 12-18 miesięcy ze stabilnej na negatywną. Prognoza odzwierciedla naszą opinię, że wzrost zarażeń koronwirusem i niedawny gwałtowny spadek cen ropy w znacznym stopniu osłabi aktywność gospodarczą i spowoduje szkody w jakości aktywów i zyskach banków” - głosi komunikat Moody’s cytowany przez agencję Prime.

Analitycy agencji zwracają uwagę na pogarszające się warunki kredytowe, spadający PKB i coraz większą liczbę firm, które zawieszają działalność.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Banki
ING Bank Śląski z dużym zyskiem i rekordem w hipotekach
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Banki
Wyniki mBanku nieco rozczarowały. Ale są i tak wyjątkowe dobre
Banki
Bank Pekao z rekordowym zyskiem w III kwartale. Pomaga wzrost kredytów
Banki
Masowe zwolnienia w największym banku Rosji. Pracę straci 13,5 tysiąca ludzi
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Banki
Santander BP poprawia wynik i szykuje się do przejęcia przez Erste
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama