Reklama

Deutsche Bank zlikwiduje 20 proc. oddziałów

Największy w Niemczech bank zamierza zamknąć co piąty oddział w tym kraju, aby obniżyć koszty i wykorzystać zmianę zachowań klientów z okresu pandemii.

Publikacja: 23.09.2020 09:38

Deutsche Bank zlikwiduje 20 proc. oddziałów

Foto: AFP

Szef działu bankowości detalicznej Deutsche Banku, Philipp Gossow powiedział Reuterowi, że zmniejszenie do ok. 400 oddziałów z istniejących 500 nastąpi głownie w miastach „możliwie jak najszybciej". Dojdzie do tego, gdy bank dokonuje kompleksowej przebudowy swej działalności na świecie zapoczątkowanej w 2019 r. po latach strat.

- Koronawirus bardzo ograniczył liczbę wniosków o usługi doradcze i zmniejszył działalność oddziałów. Nawet klienci, którzy wcześniej nie byli zbyt obznajmieni z bankowością online, wykonują teraz wiele prostych operacji bankowych z domu korzystając z komputera czy iPada — powiedział Gossow. Rośnie natomiast liczba bardziej skomplikowanych usług doradczych w rozmowach telefonicznych czy wideoczatach z komputera, bank zamierza inwestować w rozwijanie tego rodzaju usług — dodał Gossow.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Banki
ING Bank Śląski z dużym zyskiem i rekordem w hipotekach
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Banki
Wyniki mBanku nieco rozczarowały. Ale są i tak wyjątkowe dobre
Banki
Bank Pekao z rekordowym zyskiem w III kwartale. Pomaga wzrost kredytów
Banki
Masowe zwolnienia w największym banku Rosji. Pracę straci 13,5 tysiąca ludzi
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Banki
Santander BP poprawia wynik i szykuje się do przejęcia przez Erste
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama