Materiał partnera: Bank Pekao

Bank Pekao wsparł transakcję przejęcia przez spółkę LERG 100 proc. udziałów Ciech Żywice, wiodącego polskiego producenta żywic epoksydowych. Bank zapewnił kupującemu finansowanie akwizycyjne, a Pekao Investment Banking (Pekao IB) było wyłącznym doradcą transakcyjnym przy tym przejęciu.

Profesjonalne doradztwo

Zadania Pekao IB obejmowały strukturyzację transakcji, modelowanie finansowe i biznesowe, pozyskanie finansowania oraz wsparcie w negocjacjach warunków transakcji.

– Cieszę się, że Grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji, wspierając Grupę LERG od strony doradczej, a także finansując przejęcie. To kolejna transakcja zrealizowana przez Grupę Pekao w tej formule, co dowodzi wysokiej jakości świadczonych usług i komplementarności oferty – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

– Dzięki zakupowi Ciech Żywice Grupa LERG będzie mogła umocnić się na europejskim rynku żywic oraz osiągnąć wielowymiarowe synergie operacyjne. Cieszę się, że Pekao Investment Banking mogło pomóc LERG w realizacji skokowego rozwoju – powiedział Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

Rozbudowa portfela

Spółka LERG jest czołowym polskim producentem i eksporterem żywic syntetycznych wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Portfel jej produktów obejmuje żywice poliestrowe i nowolakowe, żywice do tworzyw warstwowych, materiałów izolacyjnych oraz materiałów drewnopodobnych, żywice odlewnicze, żelkoty, formalinę, poliole poliestrowe, jak również szeroką gamę produktów do renowacji, m.in. karoserii samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, łodzi oraz jachtów.

Oprócz produkcji żywic LERG jest zaangażowany poprzez swoje spółki zależne w produkcję folii termoformowalnych, preform i butelek PET (GTX Hanex Plastic) oraz folii giętkich drukowanych w technologii HD (Marpol).

Z kolei firma Ciech Żywice specjalizuje się w wytwarzaniu żywic. Pełen asortyment jej produktów obejmuje ponad 1000 pozycji.

Ciech Żywice jest czołowym producentem żywic i utwardzaczy w Polsce i jednym z nielicznych producentów stałych żywic epoksydowych w Unii Europejskiej. Spółka od wielu lat oferuje bogate portfolio produktowe żywic epoksydowych EPIDIAN®, żywic poliestrowych POLIMAL®, żelkotów i topkotów, utwardzaczy do szkła wodnego FLODUR® oraz żywic fenolowo-formaldehydowych NOWOLAK i MODOFEN®.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Warto przy tym przypomnieć, że należąca do Grupy Banku Pekao spółka Pekao Investment Banking świadczy usługi bankowości inwestycyjnej. Oferuje kompleksowe doradztwo finansowe w zakresie fuzji i przejęć oraz transakcji rynku kapitałowego dla szerokiego spektrum podmiotów, koncentrując się przede wszystkim na współpracy z dużymi i średnimi spółkami publicznymi i prywatnymi, inwestorami strategicznymi i finansowymi oraz agendami rządowymi. Działa w Polsce od ponad 20 lat.

Bank Pekao jest jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z ok. 230 mld zł aktywów jest jednym z dwóch największych banków uniwersalnych w Polsce.