Reklama
Rozwiń
Reklama

UniCredit z wielką stratą. Sięgnęła 2,7 mld euro

Największy pożyczkodawca we Włoszech w I kwartale miał 2,7 mld euro straty netto, aż o 80 proc. więcej niż spodziewali się analitycy. Notowania UniCreditu na giełdzie w Mediolanie mimo to rosną dziś o 0,6 proc., do 6,7 zł.

Publikacja: 06.05.2020 13:21

UniCredit z wielką stratą. Sięgnęła 2,7 mld euro

Foto: Bloomberg

Przychody UniCreditu wyniosły 4,48 mld euro, co oznacza spadek o 8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Na stratę netto na poziomie 2,7 mld euro wpłynęły m.in. straty na prowizjach pożyczkowych, które sięgnęły 1,26 mld euro. Ponadto bank musiał ponieść koszty restrukturyzacji zatrudnienia – spółka zwolni do 2023 r. ponad 5 tys. pracowników. To druga z rzędu kwartalna strata UniCreditu i jednocześnie największa w ciągu ostatnich trzech lat.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Banki
Prezydent Karol Nawrocki dał zielone światło podwyżce podatków dla banków
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Banki
JPMorgan zbuduje swoją nową centralę w londyńskim Canary Wharf
Banki
Bank Rosji wkracza do Indii. To może być sposób na sankcje
Materiał Promocyjny
ING zagra w rytmie życia i potrzeb klientów
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Banki
Nowa strategia ING BSK. Cel: zostać „najbardziej lubianym bankiem w Polsce”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama