Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 06.10.2020 15:34 Publikacja: 06.10.2020 15:34
Dzisiaj notowania indeksu WIG-banki rosną po południu o 3,4 proc., do 3937 pkt. Przez 10 sesji zyskał już prawie 10 proc., ale należy pamiętać, że wcześniej był pod dużą presją i pod koniec września indeks ten zanotował najniższy poziom od lipca 2009 r. Mimo ostatnich zwyżek WIG-banki jest najsłabszym branżowym indeksem na GPW w tym roku i od stycznia stracił blisko 42 proc. (dla porównania WIG jest 13 proc. pod kreską).
Powodem ostatnich zwyżek banków na GPW, które mocno wspierają notowania na całym warszawskim rynku ze względu na duży udział tej branży w obrotach, jest odbicie banków w Europie (polskie są z nimi mocno skorelowane). Stoxx Europe 600 Banks, zrzeszający 38 największych i najbardziej płynnych kredytodawców na Starym Kontynencie, zyskuje dzisiaj 3,1 proc., od dołka z 25 września (zanurkował wtedy do najniższego poziomu od 30 lat) zyskał 10 proc. Od początku roku europejskie banki są 46 proc. pod kreską.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Propozycja podniesienia stawki podatku dochodowego dla banków z 19 proc. do docelowo 23 proc. obniży potencjał d...
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że zwalnia ze stanowiska Lisę Cook, gubernatorkę Rezerwy Federalnej. Ona nie...
W przyszłym roku banki poniosą nawet 7 mld zł dodatkowych obciążeń fiskalnych – szacuje ZBP. O tyle też mniejsza...
Jest nadzieja, że uda się wynegocjować traktat pokojowy korzystny dla Ukrainy, z sensownymi gwarancjami bezpiecz...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Ministerstwo Finansów planuje podwyżkę stawki podatku dochodowego od banków – powiedział PAP wiceminister finans...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas