Revolut umożliwił wszystkim polskim klientom lokowanie środków w europejskim banku Revolut Bank z siedzibą na Litwie, gdzie podlegają ochronie litewskiego rządowego systemu ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Dzięki paszportowaniu do Polski europejskiej licencji bankowej, Revolut Bank planuje w grudniu uruchomić w Polsce usługi kredytowe.

Miesiąc temu Revolut zaoferował przejście do swojego banku wybranym polskim klientom. Po udanych testach na Litwie polski rynek jest pierwszym zagranicznym, gdzie wszyscy uprawnieni użytkownicy otrzymali dostęp do usług bankowych.

Klienci Revolut Bank mogą deponować swoje wynagrodzenie na kontach bankowych zabezpieczonych przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów. Jak? Poprzez upgrade konta i przeniesienie w kilka minut środków z podmiotu działającego w oparciu o licencję pieniądza elektronicznego (Revolut Payments) do podmiotu z licencję bankową (Revolut Bank).

Revolut planuje jeszcze w grudniu tego roku, rozszerzyć ofertę o produkty kredytowe. Klienci mogą zatem zrobić upgrade do konta Revolut Bank, które obejmuje depozyty ochroną i otworzy dostęp do produktów kredytowych, lub korzystać z Revolut bez zmian, na dotychczasowych zasadach.

Revolut otrzymał europejską licencję bankową od Banku Litwy i Europejskiego Banku Centralnego (ECB) pod koniec 2018 roku. Od tego czasu firma pracowała nad stworzeniem od podstaw nowego europejskiego banku. W czerwcu 2019 roku nominację na prezesa Revolut Bank otrzymał Virgilijus Mirkes, bankier z dużym doświadczeniem w międzynarodowych instytucjach bankowych, takich jak SEB Bank i Scotiabank.

Revolut wszedł oficjalnie do Polski wiosną 2018 roku. Od tego czasu pozyskał w Polsce ponad 1 milion klientów. W pierwszej połowie 2020 roku otrzymał 580 milionów dolarów w rundzie finansowania serii D, planuje przeznaczyć te środki, w dużej mierze, na rozwój bankowości detalicznej w Europie.