Odpowiedzialny dotychczas za bankowość inwestycyjną Societe Generale Sławomir Krupa ma być najpoważniejszym kandydatem do objęcia schedy po odchodzącym dyrektorze generalnym Fredericu Oudei. Komitet nominacyjny rady dyrektorów, który ma się spotkać w piątek w Paryżu, ma skłaniać się najmocniej właśnie do kandydatury byłego szefa amerykańskiego oddziału francuskiego banku.

Zadaniem Krupy, według doniesień Reutersa, ma być przeciągnięcie trzeciego co do wielkości banku Francji przez rafy i burze globalnego kryzysu.

- Jego kandydatura jest preferowana przez komisję nominacyjną bardziej niż kandydatura Sebastiena Proty – mówił „Le Figaro” zastrzegający sobie anonimowość informator.

Czytaj więcej

Jest lista największych płatników CIT. Mniej banków w zestawieniu

Frederic Oudea był jednym z najdłużej pełniących funkcję dyrektora generalnego wśród szefów europejskich banków. Po niespodziewanym ogłoszeniu jego odejścia to właśnie Sławomir Krupa od razu pojawił się wśród najpoważniejszych faworytów.

Krupa pojawił się w Societe Generale w 1996 roku i zaczynał karierę jako pracownik departamentu Inspekcji. Z wyjątkiem lat dotkomowej bańki (1999-2002), gdy prowadził powiązany z tematyką bankową startup, całą karierę zawodową Sławomir Krupa spędził w Societe Generale pokonując kolejne szczeble awansu i dochodząc już w 2009 roku do stanowiska szefa bankowości inwestycyjnej na Europę Środkową i Wschodnią oraz Bliski Wschód i Afrykę. W latach 2016-2021 pełnił funkcję CEO Societe Generale Americas. Sławomir Krupa ukończył elitarny Institut d’Etudes Politiques de Paris.