W Wielkiej Brytanii w obiegu jest około 27 mld monet, które noszą wizerunek królowej Elżbiety II. Stopniowo, wraz ze starzeniem się, niszczeniem i wzrostem zapotrzebowania na nowe, będą zastępowane przez pieniądze z wizerunkiem króla Karola III – pisze Business Insider Polska.

Szefowa brytyjskiej Royal Mint (Mennicy Królewskiej) stwierdziła na łamach serwisu internetowego BBC, że monety z wizerunkami obojga władców będą w obiegu na Wyspach jeszcze przez wiele lat.

Czytaj więcej

Bank Anglii uspokaja: banknoty z wizerunkiem królowej zostają w obiegu

Przed reformą walutową w 1971 r. (decymalizacja funta szterlinga i funta irlandzkiego), gdy wszystkie monety w Wielkiej Brytanii zostały wymienione, powszechne było, że znajdowały się na nich wizerunki różnych monarchów: współczesnych i przeszłych.

Kiedy monety z wizerunkiem nowego króla trafią do piegu? Według Mennicy Królewskiej stanie się to "zgodnie z zapotrzebowaniem banków i urzędów pocztowych". Istniejące monety przedstawiające królową Elżbietę II pozostaną w obiegu.

Wygląd nowych monet nie został jeszcze ujawniony. Royal Mint zapowiada, że więcej szczegółów przekaże w "najbliższych tygodniach" – pisze Business Insider Polska.