O sytuacji obu banków w Rosji pisze „Financial Times”. Włoski UniCredit – największy zagraniczny bank na rosyjskim rynku – otrzymał już kilka ofert zakupu rosyjskich aktywów od lokalnych firm, w tym grupy Interros oligarchy Władimira Potanina (objęty sankcjami międzynarodowymi).

Według „FT” włoska grupa odrzuciła ofertę firmy inwestycyjnej rosyjskiego przedsiębiorcy. Rozmówca publikacji związany z UniCredit skomentował odmowę sprzedaży aktywów firmy mówiąc, że w interesie grupy nie jest „sprzedanie biznesu za jednego rubla”.

Źródło prasowe zbliżone do Citigroup stwierdziło, że priorytetem amerykańskiego konglomeratu jest sprzedaż rosyjskich aktywów osobie prawnej niepodlegającej sankcjom zachodnim, ale kierownictwo Citigroup rozważa również możliwość zamiany aktywów. W Rosji amerykański bank jest reprezentowany przez AO Citibank.

Czytaj więcej

KFC i Pizza Hut miały wyjść z Rosji, ale restauracje wciąż działają

Na początku maja UniCredit wysłał 1,3 mld euro na pokrycie ewentualnych strat w przypadku opuszczenia Rosji przez grupę. Na podobne cele Citigroup przeznaczyła 1,9 mld dol. Wielkość aktywów Citigroup ulokowanych w Rosji wynosi około 10 miliardów dolarów.