Powołując się na anonimowe źródła, gazeta pisze, że dyrektor ds. prawnych Romeo Cerutti, szef finansów David Mathers i szef regionu Azji i Pacyfiku Helman Sitohang mają stracić stanowiska. Wszyscy są najdłużej pracującymi w banku z całego 12-osobowego zarządu Credit Suisse.

Miesiąc temu rzeczniczka banku w rozmowie z Reuterem przyznała, że kierownictwo Credit Suisse „dokonuje przeglądu” najwyższych stanowisk zastanawiając się nad zmianami personalnymi. Odmówiła jednak podania szczegółów na temat ewentualnych zmian.

Credit Suisse poinformował w zeszłym tygodniu, że spodziewa się, iż odnotuje znaczącą stratę w pierwszym kwartale po zaostrzeniu przepisów prawnych, widząc spowolnienie działalności gospodarczej i kłopoty w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę.

Bank wciąż ma problemy związane ze stratami jakie poniósł w 2021 r., co doprowadziło do przetasowania najwyższego kierownictwa. Nadal musi się mierzyć kolejnymi dochodzeniami w sprawie przestrzegania przepisów i uchybień związanych z ryzykiem, takich jak utrata 5,5 miliarda dolarów w wyniku implozji funduszu inwestycyjnego Archegos i utrata 10 miliardów w funduszach finansowania łańcucha dostaw powiązanych z niewypłacalnym brytyjskim finansistą Lexem Greensillem.