Reklama
Rozwiń

Brexit postawił ustawę frankową pod znakiem zapytania

Brexit wywołał pytania o ustawę frankową, ale pośpiech w tych okolicznościach byłby niewskazany.

Aktualizacja: 29.06.2016 07:19 Publikacja: 28.06.2016 21:00

Brexit postawił ustawę frankową pod znakiem zapytania

Foto: Bloomberg

We wtorek, na fali lekkiego odreagowania na rynkach, kurs franka szwajcarskiego spadł do 4,09, po tym jak w piątek skoczył nawet do 4,20. Dla posiadacza kredytu frankowego, przy racie 300 franków wzrost kursu o 10 groszy zwiększa miesięczną ratę o 30 zł. Brexit i zawirowania na rynku walutowym wywołały nową falę pytań o zasadność i tempo prac nad ustawą frankową.

Przemysław Bryksa z Kancelarii Prezydenta zapowiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla PAP, że „w nieodległym czasie" prezydent złoży jej projekt w Sejmie, nie precyzując jednak terminu. Zaznaczył, że autorzy projektu są jeszcze „przed podjęciem decyzji co do ostatecznego jego kształtu i przedstawienia go do podpisu prezydentowi". Jak mówił, nie sądzi, żeby kancelaria „w tej chwili jeszcze próbowała rozmnażać konsultacje w tej sprawie". Potwierdził, że prowadzono z NBP rozmowy o konsekwencjach finansowych, ale nie chciał ujawnić ich konkluzji.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych