Reklama
Rozwiń

#RZECZoBIZNESIE: Ireneusz Wojciechowski: Podatek bankowy jeszcze nie zadał ciosu

Podatek bankowy nie był ciosem dla sektora. Te czarne scenariusze się jak dotąd nie sprawdzają – uspokaja Ireneusz Wojciechowski, członek zarządu Toyota Bank w Polsce.

Aktualizacja: 06.07.2016 13:45 Publikacja: 06.07.2016 12:52

#RZECZoBIZNESIE: Ireneusz Wojciechowski: Podatek bankowy jeszcze nie zadał ciosu

Foto: Rzeczpospolita

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział ostatnio gruntowną reformę polskiego systemu emerytalnego, w tym likwidację OFE. Czy rozwiąże to problemy z emeryturami?

- To nie samo OFE jest problemem, ale raczej fakt, że Polacy nie oszczędzają dodatkowo – uważa Ireneusz Wojciechowski. Świadczy o tym choćby fakt, że do trzeciego filaru nie wpływa tyle środków, ile przewidywali założyciele systemu emerytalnego.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych