Czytelnicy zwracają uwagę, że od kilku dni nie działają w wielu miejscach w internecie biznesowe karty kredytowe ING Banku Śląskiego. Z naszych informacji wynika, że nieakceptowane są od kilku dni transakcje w kartami ING Banku Śląskiego za serwisy tak dużych firm, jak PKP Intercity, Google, Facebook, Paypal, Adobe, Zara, Allegro, Payu, Orlenpay, Wish, Booking.com, Massimodutti, Vinted, Steam Games, Revolut, Playstation Network, Airbnb, Viatoll. Z naszych informacji wynika, że karty innych banków działają.

ING Bank Śląski wyjaśnia, że 29 grudnia wdrożył zmiany w systemie kartowym, które dostosowały bank do zapisów dyrektywy PSD2 dot. silnego uwierzytelnienia transakcji płatniczych.

- Wiąże się to z tym, że płatności kartą w e-commerce na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego wymagają dwuskładnikowego zabezpieczenia transakcji płatniczej – mówi Mirella Gmur-Dzieduszycka z biura prasowego ING.

Tłumaczy, że agenci rozliczeniowi i sklepy internetowe nie byli dostosowani na koniec roku do zmian, które zostały wprowadzone w banku, co mogło skutkować odrzuceniem transakcji płatniczej w takim sklepie internetowym.

- Od 1 stycznia 2021 r. wszystkie transakcje e-commerce powinny być obsługiwane zgodnie ze standardami opisanymi w ramach dyrektywy PSD2. Po stronie banku trwają intensywne prace, których celem jest uzgodnienie jednolitego standardu płatności w e-commerce pomiędzy bankiem i agentami rozliczeniowymi – przekonuje Gmur-Dzieduszycka.