Aktualizacja: 16.05.2018 18:23 Publikacja: 16.05.2018 18:23
Foto: Bloomberg
Podwyższenie ratingu wynika według agencji z systematycznie poprawiającego się profilu jego ryzyka kredytowego. „Wpływ na to ma m.in. rosnąca baza kapitałowa banku, przy jednoczesnym stabilnym wzroście wartości aktywów. Skutkuje to utrzymywaniem się wskaźników finansowania oraz regulacyjnych współczynników wypłacalności na stosunkowo wysokich i bezpiecznych poziomach" - dodano.
EuroRating zwraca uwagę na postępujący spadek udziału kredytów w sumie aktywów DNB Bank Polska – z bardzo wysokiego poziomu 86,5 proc. w 2012 roku do umiarkowanego 69,4 proc. na koniec 2017 roku. Jednocześnie bank powiększa bazę depozytową, dzięki czemu w ciągu dwóch ostatnich lat istotnie wzrósł udział finansowania udzielonych kredytów z krajowego rynku. Do czynników pozytywnych EuroRating zalicza również obserwowaną w ostatnich czterech latach poprawę wyników finansowych banku (na koniec 2017 roku wskaźnik ROA wzrósł do 0,7 proc.). Nadal niski pozostaje jednak wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE), który wciąż utrzymuje się na poziomach poniżej kosztu kapitału.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas