Maciej Kleczkiewicz złożył w czwartek rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Getin Noble Banku odpowiedzialnego za finanse (ze skutkiem na 23 sierpnia). Przyczyn rezygnacji nie podano. W banku Leszka Czarneckiego pracował od lipca 2016 r., od września 2017 r. jako członek zarządu. W latach 2011-2016 był dyrektorem departamentu planowania i informacji zarządczej Banku Millennium.

Rada nadzorcza powołała w czwartek do zarządu Marka Kempnego, będzie odpowiadał nadzór nad zarządzaniem pionem finansów. Ma spore doświadczenie w bankowości, w latach 90. Pracował m.in. w ING Banku Śląskim. Później był m.in. wiceprezesem ING Securities w Polsce i członkiem zarządu ING Banku Hipotecznego oraz członkiem zarządu Dexia Banku Polska (później BPI Banku Polskich Inwestycji). Ostatnio związany z Idea Bankiem – od sierpnia 2019 r. do grudnia 2020 r. (czyli do końca działalności tego banku, który został z końcem 2020 r. poddany przymusowej restrukturyzacji) był członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyka kluczowe. Jest absolwentem UEK w Krakowie i SGH w Warszawie (studia doktoranckie).

To kolejna zmiana w zarządzie Getin Noble Banku. W połowie czerwca z zarządu zrezygnowała Maja Stankowska, zasiadała w nim od grudnia 2018 r. Przed nowym szefem finansów i całym zarządem Getinu trudne zadanie. Bank od paru lat jest nierentowny, topnieje jego kapitał a teraz dodatkowo ma spore wyzwanie dotyczące portfela hipotek frankowych i fali pozwów sądowych składanych przez klientów. Rynek z niecierpliwością oczekuje raportu za I półrocze, który według planu ma zostać opublikowany 10 września.