Bank BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność Raiffeisen Polbanku i w ten sposób umocni swoją pozycję wśród wiodących instytucji finansowych w Polsce. Stało się to dzisiaj, wraz z dokonaniem wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. BGŻ BNP Paribas przejął wszelkie prawa i obowiązki względem klientów nabytej części Raiffeisen Polbanku.

–  Działalność obu banków jest wobec siebie komplementarna, zwłaszcza pod względem zakresu świadczonych usług. Połączenie wzmocni naszą pozycję przede wszystkim w obszarach MŚP, bankowości korporacyjnej i faktoringu, jak również bankowości prywatnej. Chcemy wszystkim naszym klientom oferować kompleksową i nowoczesną obsługę na najwyższym poziomie oraz konsekwentnie umacniać naszą pozycję wśród wiodących banków w Polsce – mówi Przemysław Gdański, prezes BGŻ BNP Paribas.

Czytaj także: BGŻ BNP Paribas ma zgodę na przejęcie Raiffeisen Polbanku

Ten szósty co do wielkości bank w Polsce, kontrolowany przez francuski BNP Paribas, wydał 3,25 mld zł (pieniądze pochodziły z emisji akcji) za część podstawową Raiffeisen Polbanku. Obejmuje ona małe i średnie firmy, bankowość korporacyjną, działalność detaliczną oraz private banking z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych, ekspozycji na farmy wiatrowe i innych niektórych ekspozycji bankowości korporacyjnej. Na koniec 2017 r. aktywa części kupowanej były warte prawie 39 mld zł, kredyty brutto 19 mld zł, a depozyty 34,4 mld zł. BGŻ BNP Paribas na koniec czerwca miał 71 mld zł aktywów.

Bank zapewnia, że transakcja nie wymaga od dotychczasowych klientów obu banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z bankami pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Teraz bank działa jeszcze pod odrębnymi markami, rebranding planowany jest w najbliższych miesiącach. Za rok, czyli w IV kwartale 2019 r. nastąpi integracja systemów informatycznych.

REKLAMA: Porównaj kredyty konsumenckie w Norwegii - www