Głównym motorem akcji depozytowej jest konto oszczędnościowe oraz lokaty z dzienna kapitalizacją odsetek, pozwalające uniknąć obowiązku płacenia tzw. podatku Belki. W tym roku klienci otworzyli 80 tys. kont oszczędnościowych, a łącznie jest ich ponad 500 tys.

— poinformowali przedstawiciele banku. Sprzedaż jednostek funduszy inwestycyjnych w I półroczu sięgnęła blisko 1 mld zł. Bank zwiększa także udziały w rynku kredytów hipotecznych. W trakcie kampanii promocyjnej prowadzonej w maju i czerwcu ich sprzedaż (do 24 ego czerwca) sięgnęła 650 mln zł. Łącznie w tym roku bank udzielił już kredytów hipotecznych na kwotę 1,2 mld zł tych, podczas gdy w całym 2009 r. było to 1,3 mld zł.

- Zwiększamy nasz udział w rynku w tym segmencie i szacujemy, że sięga już 9 proc. jeśli chodzi o nową sprzedaż i 6,2 proc. w całym portfelu kredytowym- ocenia Tomasz Molenda, dyr. dep. bankowości detalicznej Kredyt Banku. Dodaje, że w drugim półroczu bank chce utrzymać sprzedaż z pierwszej połowy roku. Relacja kredytów do depozytów spadła poniżej 100 proc. podczas gdy w marcu tego roku było to 102 proc.