Jak poinformował rzecznik, zarząd Poczty Polskiej uważa, że utrzymanie Banku Pocztowego w strukturze Poczty Polskiej maksymalizuje wartość dla Skarbu Państwa "w aspekcie finansowym, społecznym i cywilizacyjnym".
"Bank Pocztowy w grupie kapitałowej Poczty Polskiej zwiększa szanse na zapewnienie stabilności krajowej sieci pocztowej, która ma fundamentalne znacznie dla świadczenia pocztowych usług powszechnych. To także szansa na uproszczenie i rozszerzenie dostępu do usług świadczonych przez instytucje państwowe oraz rozwiązań e-government w przyszłości" - powiedział, cytowany we wtorkowym komunikacie, prezes Poczty Jerzy Jóźkowiak.
Rzecznik podał też, że zarząd PP dostrzega korzyści wynikające ze współpracy Poczty Polskiej i PKO BP i przyjął propozycję współpracy tych dwóch spółek, jednak przy zachowaniu dotychczasowej struktury akcjonariatu Banku Pocztowego. Projektowaniem ram współpracy ma się zająć oddzielny zespół roboczy.
"Zarząd Poczty Polskiej zwrócił się do PKO BP z propozycją dokapitalizowania Banku Pocztowego przez Pocztę Polską i PKO BP, co pozwoli Bankowi Pocztowemu zwiększać swoją wartość, i co - w ocenie Poczty Polskiej - leży w interesie jego akcjonariuszy" - poinformował rzecznik.
Bank PKO BP kontroluje 25 proc. plus dziesięć akcji Banku Pocztowego. Oferta PKO BP dotyczyła długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego oraz przejęcia przez PKO BP od Poczty około 75 proc. akcji Banku Pocztowego.