Wśród usług w ramach pięcioletniej umowy znajduje się m.in. wyposażenie urzędów w terminale POS do przyjmowania płatności kartami bez ponoszenia prowizji, przelewy podatków lokalnych na poczcie czy wypłata świadczeń rodzinnych na kartach przedpłaconych. Dodatkowo zwiększona zostanie akceptacja różnego rodzaju kart, w tym wydawanych przez VISA. Dotychczas możliwość płatności plastikiem ograniczona była wyłącznie do kart MasterCard. Miasto nie będzie ponosiło kosztów związanych z płatnościami kartami oraz dzierżawą terminali.

- Za nami pięć lat współpracy, która wnosiła szereg nowatorskich rozwiązań, takich jak zarządzanie płynnością i konsolidację rzeczywistą rachunków, upowszechnionych później w innych miastach. Współpraca ta jest dobra i korzystna dla Warszawy – komentuje Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Na mocy nowej umowy mieszkańcy będą mieli możliwość korzystania z większej liczby punktów bezprowizyjnych wpłat. Bank zapewnia obsługę wszelkich płatności wnoszonych na rzecz miasta w 180 punktach pocztowych na terenie Warszawy, od których nie będzie pobierana opłata, ani prowizje.

- Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest „odmiejscowienie" dokonania płatności, co oznacza, że wpłaty na rzecz jednej z dzielnic będzie można dokonać w punktach pocztowych znajdujących się w każdej innej dzielnicy – ocenia Sławomir Sikora, prezes banku Citi Handlowy.

Umowa z bankiem przewiduje również dostarczanie świadczeń do rąk własnych osobom niepełnosprawnym nie mogącym poruszać się o własnych siłach. Podwyższona została też  maksymalna kwota kredytu w rachunku bieżącym do 500 mln zł.

Citi Handlowy obsługuje budżety m.in. Tarnowa, Kołobrzegu, Inowrocławia, Olsztyna, Wałbrzycha, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Kolei Mazowieckich. W poprzednich latach współorganizował emisję obligacji przychodowych dla Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy na kwotę 220 mln zł.