Reklama
Rozwiń
Reklama

Sypią się pozwy przeciw bankom

Do sądów trafiają kolejne spory zbiorowe w sprawie kredytów hipotecznych.

Publikacja: 24.09.2015 22:00

Sypią się pozwy przeciw bankom

Foto: Fotorzepa, Kuba Kamiński KK Kuba Kamiński

W piątek w imieniu 450 osób w Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony zostanie pozew przeciw bankowi Millennium dotyczący ubezpieczenia niskiego wkładu własnego przy umowach kredytowych. Klienci banku domagają się zwrotu pobranej przez bank opłaty za ubezpieczenie.

– Z posiadanych dokumentów wynika, że stawki opłat za ubezpieczenie uiszczanych bankowi przez kredytobiorców znacznie przewyższały jego faktyczny koszt – mówi Zbigniew Drzewiecki, wspólnik zarządzający reprezentującej grupę kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy. – Treść umowy ubezpieczenia nie była udostępniana klientom. Zgodnie z umowami ubezpieczony był jedynie bank, a regres ubezpieczeniowy w stosunku do kredytobiorców nie został wyłączony, co prowadziło do kuriozalnej sytuacji, w której w momencie gdy towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca bankowi kwotę odszkodowania, ma on prawo wystąpić do kredytobiorcy o zwrot tej kwoty – mówi Drzewiecki.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Banki
UniCredit wraca do Polski i chce rzucić wyzwanie lokalnym bankom
Banki
Ile podpisano ugód frankowych? Nowe, zaskakujące dane banków
Banki
Tyle zarobili członkowie zarządu NBP w 2024 r. Bank centralny podał kwoty
Banki
Revolut chce być bankiem. Planuje oddział w Polsce
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Banki
Wyniki BNP Paribas bez fajerwerków. Kursy w dół
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama