Reklama

Upada kolejny SKOK

W piątek po południu Komisja nadzoru Finansowego zapowiedziała, że w poniedziałek 25 kwietnia złoży wniosek o ogłoszenie upadłości tej kasy.

Aktualizacja: 22.04.2016 18:06 Publikacja: 22.04.2016 16:43

Upada kolejny SKOK

Foto: Fotorzepa, Magda Starowieyska

- W związku z brakiem przekazania SKOK „Jowisz" w Czeladzi przez Kasę Krajową SKOK środków pieniężnych za ewentualnie objęte udziały nadobowiązkowe w wysokości powodującej usunięcie stanu niewypłacalności SKOK Jowisz w terminie wskazanym przez KNF, Komisja informuje, że w dniu 25 kwietnia 2016 r. wystąpi do właściwego sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości SKOK Jowisz – podała KNF w komunikacie. W piątek rano została za zawieszona działalność SKOK Jowisz i KNF dała Kasie Krajowej czas do godziny 14 tej na zasypanie dziury kapitałowej.

Pozostało jeszcze 84% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Banki
Cyberincydent w PKO BP. Etyczny haker wskazał lukę w zabezpieczeniach?
Banki
Prezes BGK: Będzie nowy wehikuł do finansowania obronności
Banki
Incydent w PKO BP. Czyje dane ujawniono?
Banki
Czy cła Trumpa zaszkodzą Szwajcarii? SNB nie planuje ujemnych stóp, firmy wstrzymują inwestycje
Banki
Prezes UniCredit: Po przejęciu Commerzbanku zwolnienia będą „znaczące”
Reklama
Reklama