Reklama
Rozwiń

PKO BP zarabia coraz więcej

Bank zwiększył zysk głównie dzięki poprawie wyniku odsetkowego i rozliczeniu transakcji z Visą.

Publikacja: 29.08.2016 19:59

PKO BP zarabia coraz więcej

Foto: Bloomberg

Z optymizmem patrzymy na III kwartał 2016 r. Minęły już dwie trzecie tego okresu i dynamika się utrzymuje. Jesteśmy przekonani, że wyniki III kwartału będą również atrakcyjne dla akcjonariuszy – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. Określa zanotowane przez największy bank w Polsce wyniki II kwartału jako „bardzo dobre", a I kwartału jako „dobre".

– W pierwszym półroczu 2016 r. PKO BP wypracował najwyższy zysk wśród działających w Polsce instytucji finansowych. Jest to zasługa bardzo dobrych wyników na działalności bankowej wspartych – podobnie jak w całym sektorze – transakcją z Visą. Wyniki europejskich strestestów pokazały, że wzrost wyników można pogodzić z zachowaniem wysokiego bezpieczeństwa i odpornością na zawirowania rynkowe – dodaje Jagiełło.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Banki
Bank Anglii nie zmienił stóp procentowych