Raiffeisen ma czas do listopada na sprzedaż Raiffeisen Banku Polska

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie zaakceptowała podczas wtorkowego posiedzenia zmianę terminów realizacji zobowiązania Raiffeisena co do sprzedaży wydzielonej części banku Raiffeisen Banku Polska.

Publikacja: 05.10.2016 09:08

Raiffeisen ma czas do listopada na sprzedaż Raiffeisen Banku Polska

Foto: Bloomberg

- Mając na względzie trwające negocjacje z potencjalnym nabywcą części przedsiębiorstwa bankowego Raiffeisen Banku Polska (bez portfela kredytów hipotecznych), KNF jednogłośnie wydłużyła termin na ustalenie parametrów komercyjnych podziału Raiffeisen Banku Polska i transakcji z giełdowym bankiem krajowym do końca listopada 2016 r. - podała komisja z komunikacie.

Jednocześnie wskazała, że podział Raiffeisen Banku Polska ma zostać sfinalizowany najszybciej jak to możliwe, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 r., zatem Austriacy mają na to pół roku więcej niż wynikało z majowej decyzji KNF, kiedy wyznaczyła termin ustalenia parametrów komercyjnych podziału i przeprowadzenia podziału odpowiednio do końca września i końca grudnia tego roku.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Banki
BNP Paribas zaliczył udany kwartał. Zyski były rekordowe
Banki
Wyniki PKO BP pozytywnie zaskoczyły rynek
Banki
W Banku Millennium więcej ugód niż pozwów. Kiedy koniec sagi frankowej?
Banki
Sprzedaż Santander Bank Polska da impuls do dużych przetasowań na rynku?
Banki
ING BSK i Citi Handlowy pokazały dobre wyniki