Reklama
Rozwiń

Bankowy sojusz na rzecz cyberbezpieczeństwa

Banki i firmy technologiczne podpisały porozumienie o współpracy mającej poprawić bezpieczeństwo cyfrowe, które ostatnio nie stało na najwyższym poziomie.

Aktualizacja: 28.03.2017 15:23 Publikacja: 28.03.2017 14:50

Bankowy sojusz na rzecz cyberbezpieczeństwa

Foto: 123RF

„Sektor bankowy i technologiczny razem dla edukacji w zakresie cyberbezpieczeństwa” – to główne przesłanie porozumienia w projekcie „Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni” podpisanego dzisiaj podczas Kongresu Edukacji Finansowej. Pod dokumentem inicjującym podpisy złożyli przedstawiciele Związku Banków Polskich, Banku Pekao, BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Fundacji KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium oraz firm technologicznych: IBM Polska i Microsoft.

- To ponadbankowe porozumienie pokazuje, że w obszarze cyberbezpieczeństwa należy współpracować, a nie konkurować. Dziś, banki w Polsce ochraniają 33 miliony kont internetowych z czego 16 milionów aktywnych, codziennie użytkowanych. Jestem przekonany, że połączenie naszych doświadczeń i praktyk, jak i zasobów wiedzy skumulowanych w firmach infrastrukturalnych sektora bankowego i technologicznego, będzie podstawą powodzenia edukacyjnej misji w tym obszarze, realizowanej w różnych formach i skierowanej do różnych grup docelowych – powiedział Prezes Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Banki
BGK udzielił kredytu na przebudowę i modernizację hotelu w centrum… Rzymu
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Banki
Jak pogodzić cyfrową Alfę z tradycyjnymi Boomersami? Banki mają problem
Banki
Pekao i PZU dogadują szczegóły połączenia
Banki
MF nie chce karać „złych banków”. Ale i tak dołoży im podatków
Banki
Banki z satysfakcją przyjmują wyrok TSUE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama