Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 20.12.2017 12:22 Publikacja: 20.12.2017 12:20
Foto: ROL
BGŻ BNP Paribas otrzymał 2,3 mld zł za sprzedaż wierzytelności, wynikających z umów kredytu gotówkowego i umów kredytu samochodowego. Zostały sprzedane specjalnej spółce SPV (spółka specjalnego przeznaczenia, Special Purpose Vehicle) z Dublina. Transakcja ta ma na celu uwolnienie kapitału poprzez wyłączenie sekurytyzowanych wierzytelności kredytowych z aktywów ważonych ryzykiem. Jednocześnie bank pozyskał finansowanie.
BGŻ BNP Paribas miał ostatnio problemy ze spełnieniem wymaganych przez Komisję Nadzoru Finansowego współczynników kapitałowych. Transakcja pozwoli na poprawę jednostkowych współczynników kapitałowych - współczynnik kapitału Tier 1 urośnie dzięki temu o 0,38 pkt proc., a łączny współczynnik kapitałowy TCR o 0,49 pkt proc. W przypadku współczynników skonsolidowanych poprawa wyniosłaby odpowiednio: 0,34 pkt proc. oraz 0,44 pkt proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z włoską spółką Albergo Alexandra Sarl umowę kredytu inwestycyjnego na kwot...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Rynek bankowy przechodzi rewolucję pokoleniową. Do 2035 roku, cyfrowo biegłe pokolenia Z i Alfa będą stanowić zn...
Spółki podpisały term sheet, co jest kolejnym krokiem w przygotowaniu przyszłej transakcji i zacieśnieniem wsp...
To nie będzie uderzenie w „złe banki”, to nie będzie windfall tax – zastrzega minister finansów Andrzej Domański...
Dla kogo korzystne jest kolejne orzeczenie unijnego trybunału w sprawie rozliczeń frankowiczów i banków? ZBP prz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas