fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Podróż przez 100 lat życia Warszawy

Jak zwiedzić nieistniejące perony kolei Warszawsko-Wileńskiej czy letni teatr w Ogrodzie Saskim? Wystarczy zagrać w „Poszukiwaczy zaginionej Warszawy”.
Gracz ma do wyboru pięć wirtualnych spacerów w czasie – od końca XIX w. do 2008 r. Pierwszy odbywa się w roku 1899. Prof. Mumin, warszawiak z krwi i kości, chce stworzyć prototyp lepszego człowieka. Im szybciej ktoś wykradnie mu plany robota, tym mniejsze szanse, że wynalazek zmieni bieg historii. Oto pierwsza misja agenta Instytutu Podróży Międzyczasowych. Wcielić się w niego możne każdy użytkownik „Poszukiwaczy zaginionej Warszawy”.
Gra dostępna jest na stronie internetowej www.poszukiwacze.pjwstk.edu.pl. Za jej podstawę posłużyły archiwalne zdjęcia, mapy i ryciny stolicy udostępnione m.in. przez Muzeum Historyczne i Archiwum Państwowe m.st. Warszawy. – To edukacyjna podróż przez historię – uważa Witold Hebanowski z Fundacji Inna Przestrzeń, jeden z pomysłodawców projektu. – Pozwala poznać miasto nawet sprzed ponad 100 lat – zachęca.
Gracz podczas spacerów porusza się po planszach z interaktywnymi fotografiami. Za przewodnika służy mu Kuba Sienkiewicz, który użyczył swojego głosu jako lektor.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA