fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Z Interentu w genetykę

Flickr
Iwona Trusewicz
Rosjanie Siegiej Brin (Google) i Jurij Milner (Mail.ru) wraz z funduszami zainwestowali 50 mln dol. w firmę zajmującą się testami genetycznymi
Firma 23andMe podała, że otrzymała 50 mln dol. od Jurija Milnera, Siergieja Brina Anny Bojżicki (żona Brina) oraz trzech funduszy New Enterprise Associates, Google Ventures ? MPM Capital. Głównym inwestorem jest Milner - dowiedziały się Wiedomosti.
Firma 23nadMe powstała w 2006 r. Jedną z założycieli była żona Brina. Zajmuje się wyszukiwaniem genów z patologiami oraz ustalaniem związków rodzinnych między rożnymi ludźmi. Klienci wysyłają firmie swoją ślinę i po tygodniu dostają rozszyfrowany genom. usługa kosztuje 299 dol.. Teraz firma obiecuje obniżenie jej do 99 dol..W bazie danych jest 1,8 mln klientów.
Milner dotąd inwestował tylko w projekty związane z internetem. W latach 90tych ten wykształcony w ZSRR fizyk wyjechał do USA, skończył tam studia ekonomiczne i był ekspertem Banku Światowego.
Po powrocie do Rosji założył firmę usług interentowych DST. Jej flagowy okręt Mail.ru jest teraz największy w Rosji.
Milner kupił poprzez swoją łotewską spółkę Forticom i inne ok. 70 proc. polskiego portalu nasza-klasa. pl. Ma też ok. 10 proc. Facebooka, akcje Grouponu i Zyngi oraz Twittera. W Rosji ma kilka portali społecznościowych, w tym odpowiednik naszej klasy — jednoklasniki. ru. W 2010 r Mail.ru udanie zadebiutowała na londyńskiej giełdzie. Dziś największym udziałowcem jest oligarcha Aliszer Usmanow (45, 4 proc.).
Z współtwórcą Googli Siergiejem Brinem Milner zna się od dawna. Google coraz odważniej inwestują w nowe technologie, stąd zaangażowanie funduszu Google Ventures
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA