fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Luksusowe nowe mieszkania w Warszawie

Deweloperzy, chcąc podnieść prestiż inwestycji w gorszych lokalizacjach,lokale na najwyższych kondygnacjach bloków zamieniają w apartamenty.
Zgodnie z podstawową zasadą budowania apartamentów deweloperzy nie powinni inwestować w takie projekty w słabszych lokalizacjach. A za „nieapartamentowe" uważane są stołeczne dzielnice z wyjątkiem Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty i Mokotowa.
– Luksusowa inwestycja musi oferować podwyższony standard oraz atrakcyjną lokalizację, która w Warszawie jest utożsamiana głównie z tymi dzielnicami – mówi Anna Papiernik, analityk z redNet Property Group. W pozostałych dzielnicach luksusowe M, choć rzadko, jednak ciągle powstają.
Zdaniem Jarosława Jędrzyńskiego, analityka z portalu RynekPierwotny.com, dzisiejsze propozycje mieszkań z wyższej półki w „gorszych" dzielnicach to przeważnie apartamenty na ostatniej kondygnacji w budynkach o podwyższonym standardzie. – Mają one ponad trzy metry wysokości, optymalny rozkład, są duże, często z tarasem i atrakcyjną panoramą. Takie lokale są zwykle droższe od pozostałych mieszkań w bloku i kosztują ponad 10 tys. zł za mkw. Podnoszą prestiż całej inwestycji – wyjaśnia Jarosław Jędrzyński.

Mało ofert

Lokale o podwyższonym standardzie znajdziemy np. na Bielanach. Są w inwestycjach Riviera Marymont i Apartamenty Kochanowskiego. Natomiast na Pradze-Południe – w Saskiej 12 i na Osiedlu Saska. Z kolei na Ursynowie w mieszkania o podwyższonym standardzie można znaleźć w inwestycji Wzgórze Słowików. Najwięcej inwestycji z tzw. wyższej półki powstaje w Wilanowie (Aura Park, Scandinavian House czy Villa Vogla).
– Projekty te nie zawsze jednak oferują najwyższy standard wykończenia części wspólnych. Wysoka cena jest często spowodowana kameralną zabudową zarówno samej inwestycji, jak i sąsiednich budynków czy bliskością terenów zielonych – uważa Anna Papiernik.
Według danych portalu RynekPierwotny najdroższy luksusowy projekt poza centrum to Riviera Marymont. Ceny ofertowe mieszkań wynoszą w nim 10,9–19,9 tys. zł za mkw. Jest to kameralny apartamentowiec, liczący zaledwie osiem lokali, który powstanie w parku, 300 metrów od stacji metra Słodowiec.
W Rivierze najdroższe, 150-metrowe apartamenty kosztują ok. 3 mln zł. Deweloperem jest spółka Modernbau Rakowski, Mikołajczyk.

Trudne projekty

Zdaniem Jarosława Jędrzyńskiego największe szanse na budowę osiedli z wyższej półki w dzielnicach nieuważanych do tej pory za prestiżowe, ma Praga-Północ.
– Decydujące znaczenie ma tu bezpośrednie sąsiedztwo Śródmieścia oraz poprawa komunikacji przez budowę linii metra. Cały czas trwa też rewitalizacja centralnych rejonów Pragi-Północ – tłumaczy Jędrzyński.
W tej dzielnicy spółka BBI Development przymierza się do rewitalizacji dawnej fabryki wódek Koneser przy ul. Ząbkowskiej. Ma tu powstać luksusowe centrum mieszkalno-biurowo-handlowe.
Firma podpisała niedawno wstępne porozumienie z Liebrecht & Wood w sprawie wspólnej rozbudowy Konesera. BBI Development będzie odpowiadać za część mieszkaniową (lofty w cenie ok. 10 tys. zł za mkw.), a Liebrecht & Wood – za część biurowo-usługową, która powstanie jako pierwsza.
Anna Papiernik uważa, że szanse na sukces mają inwestycje luksusowe na Bielanach i Pradze-Południe (szczególnie Saska Kępa) oraz na wschodnim Ursynowie w pobliżu Lasu Kabackiego i metra. – Te dzielnice są dobrze skomunikowane z innymi częściami Warszawy, mają kameralną zabudowę i leżą blisko terenów zielonych – przekonuje Anna Papiernik.
masz pytanie, wyślij e-mail do autorki, d.kaczynska@rp.pl

Osiedla o podwyższonym standardzie

? Riviera Marymont, Bielany, ul. Zabłocińska, inwestor: ModernBau Rakowski, Mikołajczyk, 3–5 pokoi, cena: 621,3 tys. – 3 mln zł, termin oddania: II kw. 2013 r.
? Osiedle Saska, Praga-Południe, ul. Bora-Komorowskiego, inwestor: Dom Development, 1–5 pokoi, cena: 280,1 tys. – 1,3 mln zł,

Inwestycja gotowa

? Wzgórze Słowików, Ursynów, ul. Ciszewskiego, inwestor: Terra Casa, liczba pokoi: 2–6, cena: 334,8 tys. – 1,6 mln zł, inwestycja gotowa.
źródło: RynekPierwotny.com
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA