fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tymczasowy Supersam ruszy przed świętami

Rzeczpospolita
Spółdzielcy szykują się do otwarcia Supersamu na Służewiu. Budowa właściwego obiektu przy placu Unii Lubelskiej zacznie się z półrocznym opóźnieniem
Jeszcze przed Wielkanocą będzie można zrobić zakupy w tymczasowej hali Supersamu przy stacji metra Wilanowska – zapowiadają szefowie spółdzielni spożywców. Na zabudowanie rumowiska przy Puławskiej 2, gdzie stał kultowy obiekt z 1962 r., trzeba natomiast sporo poczekać. Architekci przygotowują dopiero projekt. Już wiadomo, że prace ruszą najwcześniej jesienią.
W tymczasowej hali na Służewcu spółdzielcy mają teoretycznie handlować dwa lata. Dzierżawa trenu od miasta wygasa w 2009 r. Jednak nie ma szans, aby do tego czasu obiekt przy Puławskiej był gotowy.
Do powrotu do pracy przygotowuje się prawie cała załoga historycznego Supersamu. Od zamknięcia obiektu w kwietniu 2006 r. około 200 pracowników jest na płatnych urlopach. Liczyli, że do hali wejdą jesienią 2007 r. Muszą czekać do końca lutego.
Przy stacji metra Wilanowska trwają roboty wykończeniowe pawilonu. Robotnicy montują regały sklepowe i lady chłodnicze.
– Chcemy, żeby Supersam swoją działalność w nowym miejscu wznowił przed świętami. Dzięki wielkiej mobilizacji wykonawcy od początku lutego rozpoczęliśmy zagospodarowywanie obiektu – mówi prezes Supersamu Grzegorz Majewski. – W marcu ruszą dostawy towaru. Musimy przywieźć i wprowadzić do systemu informatycznego ponad 20 tys. towarów.
Nowa hala ma powierzchnię 1920 mkw., z czego na handel przeznaczono ok. 1200 mkw. Zaplecze, ok. 600 mkw., pomieści chłodnie, pomieszczenia techniczne, socjalne i magazyny.
Równolegle trwają przygotowania do budowy właściwego obiektu przy pl. Unii Lubelskiej. Przeprowadzony w zeszłym roku przez inwestorów BBI Development NFI SA, Spółdzielnię Spożywców Supersam i spółkę Juvenes. Konkurs architektoniczny wygrał zespół Stefana Kuryłowicza. Zaproponował kompleks biurowo-handlowy zwieńczony od strony południowej 90-metrową wieżą. Na trzech najniższych kondygnacjach znajdzie się galeria handlowa ze sklepami i punktami usługowymi rozlokowanymi wzdłuż przykrytego szkłem pasażu.
dyskusja na temat tekstu na blog.rp.pl/warszawa
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA