fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Więcej niż film

Sieć Cinema City zaprasza wszystkich miłośników kina do sprawdzenia się w roli ekspertów filmowych.
W promocyjnej cenie 5 złotych można kupować bilety na pięć tytułów nominowanych do Oscara w kategorii najlepszy film – „Juno“, „Michael Clayton“, „Aż poleje się krew“, „Pokuta“, „To nie jest kraj dla starych ludzi“ – a później wytypować ten, który naszym zdaniem zasłużył na statuetkę. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.cinema-city.pl. Tam znajdą kupony uprawniające do zakupu tańszego biletu. W kolejnych etapach konkursu można będzie wskazywać zwycięzców w kategoriach: aktorka pierwszoplanowa, reżyser, film nieanglojęzyczny. Na najtrafniej typujących czeka tytuł „Eksperta Filmowego Cinema City“ oraz nagrody i niespodzianki.
Piątkowy i sobotni wieczór upłynie w Atlantiku w towarzystwie twórców nagrodzonych i nominowanych do najważniejszych amerykańskich nagród filmowych. Dziś o godz. 21 zaplanowano przedpremierowy pokaz „W Dolinie Elah“ w reżyserii Paula Hagglisa nagrodzonego Oscarem za „Miasto Gniewu“. Przed projekcją z widzami spotkają się polscy żołnierze, który wrócili z irackiej misji. Można będzie spróbować libańskich potraw. Przekąski czekają także na widzów sobotniego pokazu „Juno“, który otrzymał cztery nominacje do Oscara. Tu projekcji towarzyszyć będzie akcja dotycząca problemu ciąży u nastolatek. Początek o godz. 21
Dla uczniów, studentów i tych, którzy mają teraz wolne dni, kino Muranów przygotowało „Ferie z Gutek Film“. Jest więc okazja nadrobić zaległości i przypomnieć sobie najlepsze tytuły autorskiego, ambitnego kina ostatnich lat. Od poniedziałku do piątku zaplanowano po dwa seanse o godz. 14 i 14.15. W tym tygodniu zobaczyć można między innymi „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie“ Zelenki, „Exils“ Gatlifa, „Noc na Ziemi“ Jarmuscha.
Bilety – 10 zł.
Laboratorium Edukacji Filmowej działające przy Kinie.Lab organizuje we wtorek o godz. 17 wykład „Sztuka nowych mediów i jej konteksty kulturowe. Profesor Uniwersytetu Łódzkiego Ryszard W. Kluszczyński opowie o fenomenie i historii sztuki wideo.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA