fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Auta o Amber Gold na wyprzedaży

materiały prasowe
Renault Clio III z silnikiem 1,2 cm3 o mocy 100 KM w wersji wyposażenia „S" pojawiły się w ogłoszeniach — poinformował portal motoryzacyjny moto.pl
Pod hasłem Renault Clio III Amber Gold kryje się auto w wersji trzydrzwiowej, każde z automatyczną klimatyzację. To, jak przyznają sprzedawcy Renault, dość rzadkie wersje sprzedawane w Polsce po 39 950 zł. Przed rabatem, to samo auto kosztuje 52 tys. zł.
Zniżka zatem wyniosła ok jednej czwartej, czyli ponad 12 tys. zł. Jak wynika z ogłoszenia zamieszczonego przez śląskiego dilera Renault Auto-Efekt, czerwone clio nie zostały odebrane przez nowego właściciela się,  bo - jak pisze moto.pl: „Bank Amber Gold upadł". Przedstawiciel dilera nie chciał informować na ile samochodów opiewało zamówienie. Wcześniej dyrektor zarządzający Olt Express, Jarosław Frankowski mówił o 50 Clio.
Amber Gold kupił od trójmiejskiego Dilera Tadeusza Zdunka, właściciela sieci Auto Premium dla OLT Express także ponad 50 Mini, ponieważ od kwietnia miała zacząć działać wypożyczalnia aut OLT Express. Docelowo tych aut miało być ponad 300.
Jednak termin uruchomienia wypożyczalni przesuwano kolejno na maj i czerwiec oraz lipiec. Ostatecznie w drugiej połowie lipca wiadomo już było, że wypożyczalnia nie ruszy nigdy- przyznał na konferencji prasowej Jarosław Frankowski, dyrektor zarządzający OLT Express.
Według oficjalnego cennika taki model Mini, jaki kupił OLT w Auto Premium kosztuje od 88 tysięcy złotych w górę. I tak jak dla dilera Renaulta, jak i dla sieci Tadeusza Zdunka był to duży kontrakt i wielka okazja na dzisiejszym trudnym rynku.
W Auto Premium odmówiono „Rz" informacji o wartości tego kontraktu. Jak jednak poinformował portal trójmiasto. pl ani OLT ani Amber Zdunkowi za „kupione" auta nie zapłacił.
Wypożyczenie mini miało kosztować 60 złotych dziennie, a Renaulta clio 40 złotych. To była cena znacznie niższa od rynkowej, która w Polsce wynosi od 100 złotych w górę. Jednakże tak bardzo tanio nie było, ponieważ OLT dodatkowo zamierzał blokować na karcie 1500 złotych za każde wypożyczone auto.
Czerwone Mini z logo OLT stały na parkingu gdańskiego lotniska kiedy OLT zbankrutował 27 lipca. Później z niego zniknęły.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA