fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Miłosne wyznania i prezenty

Rzeczpospolita
Róże, słodycze, pluszaki, a nawet... termofory w kształcie serca. – Dzień Zakochanych jest dla nas jednym z najlepszych w roku – mówią handlowcy
W walentynki najdłuższe kolejki ustawiają się w kwiaciarniach. Przychodzi do nich nawet dziesięć razy więcej klientów niż zwykle.
– Klienci najczęściej kupują bordowe róże i czerwone tulipany. Popularne są też kwiaty we wszelkich odcieniach różu – przyznaje Ewa Góra z warszawskiej kwiaciarni Mandragora przy al. Krakowskiej 61.
– Panowie chętnie kupują też czerwone goździki – dodaje Leszek Michałkiewicz z kwiaciarni Flora przy ul. Dzikiej 19/23.
Na ten dzień floryści przygotowują specjalne bukiety zdobne w pióra i serduszka. W ofercie Mandragory znajdziemy np. bukiet mieszany „Dwa serca” (115 zł), „Buziaki” (135 zł), „I love you” (119 zł).
Jednak największą popularnością cieszą się pojedyncze cięte kwiaty. Za różę o długości 1 m zapłacimy 10 – 18 zł, o połowę mniejszą: 4 – 5 zł.Dzień Zakochanych szczęśliwy jest też dla cukierników. – Tego dnia klienci szukają takich produktów, którymi mogliby kogoś obdarować – przyznaje Łukasz Blikle, przedstawiciel piątego pokolenia warszawskich cukierników.
Tutaj walentynkowa oferta będzie obowiązywała już od soboty. Na łasuchów będą czekały m.in. torcik malinowy (4,80 zł), śmietanowy tor „Dla dwojga” (30 zł), WZ z cukrowym serduszkiem (3,90 zł), piaskowe serce (10,50 zł), pralinki w metalowym pudełku w kształcie serca (18 zł).
Specjalne edycje bombonierek przygotowało też wielu producentów słodyczy. Ich bogata oferta dostępna jest w hipermarketach: czekoladki Merci (9 zł), Milka (10,50 zł).
Tego dnia doskonale sprzedają się pluszowe maskotki. Specjalną ofertę przygotował Smyk, obniżając o 14 proc. cenę wszystkich pluszaków. Dorosłych w walentynki zaprasza Fabryka Miśków przy ul. Kruczej 50 i w Arkadii.
– Na oczach klienta miś jest wypełniany specjalnym tworzywem. W środku ma serduszko – mówi Marek Łebek ze Smyka. – Można też nagrać swoje życzenia, które miś będzie recytował – dodaje.
Za taką maskotkę zapłacimy 39 zł, do modelu z nagraniem trzeba dodać 14,90 zł.
Do walentynek przygotowują się też drogerie. Sephora obniża ceny wybranych produktów. Do 18 lutego za męską wodę toaletową Euphoria Calvina Kleina (50 ml) zapłacimy 150 zł zamiast 215 zł, a damską 135 zł zamiast 195 zł. A od 14 lutego w specjalnej ofercie brokatowy „tatuaż” w czterech wzorach (10 zł). W same walentynki makijażystki zaproponują klientkom makijaż (od 49 zł). – W każdym z salonów będzie inny. Tutaj stawiamy na inwencję makijażystek – przyznaje Małgorzata Pares z Sephory.Walentynki są też złotym okresem dla księgarń. Wiele specjalnie z tej okazji komponuje wyjątkową ofertę.
– Do tego dnia przygotowują się też wydawcy. Na przełomie stycznia i lutego wchodzą na rynek książki, filmy i albumy muzyczne właśnie o miłości – przyznaje Monika Marianowicz z Empiku.
Tutaj można kupić m. in. powieść Ceceli Ahern „PS Kocham Cię” (34,78 zł), podwójną płytę składankę „Po polsku: o miłości” (42,99 zł), a nawet termofor w kształcie serca (19,99 zł). – Tego dnia obdarowujemy nie tylko ukochanych, ale też np. babcię – przyznaje Marianowicz.
Złote Tarasy, ul. Złota 59
W czwartek, 14 lutego, w godz. 14 – 15.30 pary, które odwiedzą centrum handlowe, zostaną obdarowane czerwonymi różami. Kwiaty będą rozdawane przez osoby ubrane w specjalnie na tę okazję zaprojektowane stroje.
CH Janki, ul. Mszczonowska 3
W centrum trwa walentynkowa akcja „Po-rachunek serc”. Klienci, którzy znajdą na odwrocie paragonu z wszystkich sklepów (poza Realem) walentynkowe symbole, otrzymają nagrody. Jeśli na odwrocie jest serce, to właściciel wyjedzie na wycieczkę na Wyspy Zielonego Przylądka. Jeśli serce jest pęknięte, to otrzyma 50 zł na zakupy, za przebite strzałą dostanie kubek.
Blue City, Al. Jerozolimskie 179
Do środy, 13 lutego, działa tu Tymczasowe Biuro Ogłoszeń Miłosnych (punkt informacyjny), w którym można nieodpłatnie nadać tekst życzeń. Warunkiem jest okazanie paragonu z zakupów w centrum. W walentynki każda wiadomość będzie wyświetlana przez kilka minut na kopule centrum. 14 lutego w godz. 15 – 20 na zakochanych będą czekać wróżki.
Arkadia, al. Jana Pawła II 82
W sobotę, 16 lutego, w godz. 13 – 19 musicalowe walentynki. Podczas występu par tanecznych opowiedziana zostanie miłosna historia przepleciona komentarzami Krzysztofa Skiby. Widzowie usłyszą m.in. „Everybody need somebody” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. W programie też konkursy dla zakochanych.
CH Wola Park, ul. Górczewska 124
Impreza walentynkowa w sobotę, 16 lutego, w godz. 13 – 18. Główną atrakcją będzie występ zespołu Kwartet Ramp. W programie pokazy tańca, m.in. tanga i rumby, wróżby, konkursy i zabawy dla dzieci. Dodatkowo będzie można skorzystać z porad dietetyczki, która podpowie, jak wzmocnić serce.
CH Warszawa Wileńska, ul. Targowa 72
W sobotę, 16 lutego, w godz. 16 – 18 egzotyczne walentynki. W programie pokaz tańca brzucha, wróżby dla zakochanych, konkurs na najpiękniejsze życzenia walentynkowe, quiz z wiedzy o romantycznych filmach. Na dzieci czeka kącik plastyczny. Maluchy będą mogły same przygotować walentynkowe laurki, a starszaki – biżuterię.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA