fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Paweł Śpiewak: Zadaniem PO jest rozbicie SLD

W Sieci Opinii
Eksperci walą do TVN24 drzwiami i oknami. Dawno nie było tam Pawła Śpiewaka, ale wrócił i przeanalizował sytuację polityczną
To taki telewizyjny trend, że z im głośniejszym hukiem ktoś wyleci z partii, pardon, oczywiście dobrowolnie ją opuści, tym większe wbudza pożądanie gwiazd  dziennikarstwa. Redaktor Justyna Pochanke „Fakty po faktach” poświęciła na rozmowę z byłym działaczem PO - Pawłem Śpiewakiem. Ten ze wyczuciem dobrego smaku analizował sondaże przedwyborcze PO oraz rozdawał amunicję dla PiS.

To było przemówienie pozbawione treści - podsumował Śpiewak sobotnie show premiera. - Ja bym to, co się dzieje, ocenił pod znakiem meduzy, bogini greckiej. Rzeczywistość bowiem jest jak  meduza skamieniała. Zastąpiono dyskusję merytoryczną ogólnymi formami, albo klękaniem przed kimś, albo tym, że wszystko co złe, od PO pochodzi. Wyborcy chcieliby znać punkty, które obie partie uważają za ważne dla przyszłości Polski.
Profesor Śpiewak snuł również wizje:

Platforma nie ma problemu z PiS, ona ma problemy z SLD. Rozbijanie SLD jest bowiem głównym zadaniem PO. Donald Tusk w swoim przemówieniu słowem o PiS nie wspominał, jakby był to cenzuralny zapis. Przeszliśmy kryzys nie dlatego, że Tusk czy minister Rostowski dobrze pracowali, ale dlatego, że jest kapitał społeczny. Pytanie - czy rząd da sobie radę z tym problemem, gdy nastroje się zmienią?
Niestrudzona redaktor Pochanke na zakończenie "wrzuciła" jakby od niechcenia temat partii Jarosława Kaczyńskiego

PiS ma jedyną amunicję - mówił Śpiewak. - Będą strzelali inflacjami, cenami, drogami, kolejami. Moblizacja tej partii następuje wobec Jarosława Kaczyńskiego i ideologii. Prezes PiS nie stworzył własnego elektoratu. To po części elektorat, który głosował na Wałęsę, Olszewskiego, AWS. Ten elektorat zagłosuje na PiS, bez względu na to, co Jarosław Kaczyński powie i zrobi.

Niech wobec tego kapitanem Titanica zostanie Jarosław Kaczyński? – z trwogą spytała redaktor Pochanke.

Nie, to odpada – uspokoił socjolog.
Idąc za mitologicznymi odniesieniami Pawła Śpiewaka, obecne rządy premiera Tuska przypominają nam bardziej opowieści o Narcyzie. Gdy przypatrzeć się analizom gościa w studiu, pod skorupą jego niechęci do premiera Tuska, tli się chyba jeszcze odrobina miłości.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA