fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wysoka odprawa dla Bogdana Klicha

W Sieci Opinii
Minister Bogdan Klich musi odejść - to wynik raportu komisji Millera i decyzji premiera Tuska. Na otarcie łez minister Klich dostanie odprawę w wysokości trzykrotnej pensji, która wynosiła około 15 tysięcy złotych
Przypomnijmy, że Bogdan Klich odchodząc z funkcji szefa MON mówił:
Zdecydowałem się na ten krok, gdyż uważam, że tak być powinno, że mógłbym być niepotrzebnym obciążeniem przy wprowadzaniu niezbędnych rekomendacji ze względu na swoje emocjonalne związki z armią.
Z ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierowniczne stanowiska państwowe wynika, że Bogdan Klich dostanie odprawę. Z racji tego, że minister rządził wojskiem prawie 4 lata, może liczyć na trzy miesięczne pensje. W resorcie zarabiał około 15 tysięcy złotych. Łatwo obliczyć, że otrzyma 45 tys. zł brutto.

To dla mnie jasne. Odprawa mu się należy - potwierdza europoseł SLD Janusz Zemke , były wiceminister  obrony narodowej
Czy tylko nam wydaje się, że dymisja ministra Klicha, jest zarówno karą i nagrodą jednocześnie. Niby "honorowa", a jednak bez mrugnięcia oka Donald Tusk wysyła go na listy wyborcze do Krakowa, gdzie w pojedynku do Senatu Klich zmierzy się z Zuzanną Kurtyką, wdową po prezesie IPN Januszu Kurtyce.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA