fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Witold Waszczykowski: Media nadinterpretują słowa Jarosława Kaczyńskiego

W Sieci Opinii
W „Kontrwywiadzie RMF FM" Witold Waszczykowski z PiS komentował kampanię wyborczą i zamieszanie wokół słów Jarosława Kaczyńskiego o Angeli Merkel
Były wiceminister spraw zagranicznych mówił:
Myślę, że sprawa jest przez media nadinterpretowana, nie ma takich wyrażeń, takich zdań, które są przedstawiane w mediach. Niemiecki rząd, komentujący słowa prezesa PiS, to reakcja sprowokowana przez korespondentów niemieckich w Warszawie. Kiedy Jarosław Kaczyński mówił o dojściu do władzy Angeli Merkel, chodziło mu o to, by pokazać, że dzisiejsza kanclerz była produktem tamtych czasów, była ceną, jaką zapłacono na rzecz wschodnich landów. Soczysty język prezesa to droga dotarcia do wyborców.
Czy ta sprawa nie przeszkodzi w kampanii?
Kampania PiS idzie bardzo dobrze, poszukuje się haka, który wykoleiłby kampanię. Jeśli nie znajduje się takiego haka, próbuje się nadinterpretować. Ten problem już nie żyje. Kwestii Merkel nie ma już dziś w prasie. Ta sprawa już nie żyje.
Waszczykowski stwierdził, że trzeba wrócić po wyborach do kwestii Smoleńska:
Czekamy, aż odzyskamy władzę, wrócimy do sprawy Smoleńska. Nie zrobimy z tego jedynego absolutnego priorytetu, będziemy chcieli wrócić do tego i wyjaśnić, jak doszło do złego przygotowania wizyty. Jest kilka sposobów, by wyjaśnić wątpliwości, pomoc sojuszników lub audyt ekspertów międzynarodowych.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA