fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

"Nowy Wspaniały Świat" środowiska "Krytyki Politycznej" powinien być zamknięty?

W Sieci Opinii
Kawiarnia "Nowy Wspaniały Świat", gdzie schronienie znaleźli uzbrojeni niemieccy bojówkarze, powininna być zamknięta - uważają warszawscy radni PiS
Przypomnijmy, że lokal „Krytyki Politycznej” dotowany jest z pieniędzy miejskich. Radny PiS Maciej Wąsik mówi w wywiadzie dla portalu fronda.pl:
Miasto słono dotuje różne dziwne programy Krytyki Politycznej z przedrostkami „red”. Jakie inne stowarzyszenie ma takie przywileje: prowadzi knajpę w tak prestiżowym miejscu, ma koncesję na alkohol? „Krytyka Polityczna” płaci czynsz 12 zł za m2 w najlepszym punkcie Warszawy, gdy firmy komercyjne płacą nawet kilkaset euro. To jest wynik układu politycznego zeszłej kadencji pomiędzy SLD a PO.
W mojej opinii jednym z kosztów tamtego rządzenia miastem było ulokowanie Krytyki Politycznej w bardzo dobrym miejscu. My domagamy się, aby była udzielona wszechstronna informacja na temat finansowania przez miasto projektów „KP”. Chcemy wiedzieć, na co szły nasze podatki i czy to wszystko dobrze rozliczono.

Maciej Wąsik dodaje:
Będziemy domagać się od władz Warszawy informacji, czy „KP” respektuje umowę, którą ma z miastem. Ona miała świadczyć program społeczno-kulturalny w duchu tolerancji i równości. To uzbrojenie, które znaleziono w lokalu „KP” całkowicie temu przeczy. Miasto powinno wyciągnąć z tego wnioski i rozwiązać z nimi umowę i tego domaga się warszawski PiS. Wczoraj odbyła sesja radnych w dzielnicy Śródmieście. Nie przyjęto na nim stanowiska PiS, ale burmistrzowi dzielnicy zlecono zweryfikowanie umowy. Może warszawska Platforma zachowa się zdroworozsądkowo, nie ma już przecież obciążenia w postaci radnych z SLD. W najbliższy czwartek jest sesja Rady Warszawy, na której będziemy pytać o Krytykę Polityczną – dodaje Wąsik.
Jak widać w "Nowym Wspaniałym Świecie" ostatnich sprawiedliwych lewicowców wszystko może się zdarzyć. Pałki, kastety, ochraniacze na zęby, gaz i inne akcesoria, które znalazła policja 11 listopada w lokalu "Krytyki Politycznej", świadczą o niezwykle pokojowym i tolerancyjnym obliczu tego środowiska. Jesteśmy ciekawi, jak urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz zaczną bronić środowiska Sławomira Sierakowskiego. Macie Państwo jakieś pomysły?
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA