fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Mariusz Kamiński: "Solidarna Polska" to wynik zawiedzionych ambicji i frustracji

W Sieci Opinii
Były szef CBA Mariusz Kamiński komentował w radiu RMF FM wyjście członków „Solidarnej Polski” z Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PiS mówił także o zapowiedzianych reformach rządu Donalda Tuska
Zapytany, czy byli członkowie PiS stanowią zagrożenie dla partii, Kamiński odpowiedział:
Fakt jest faktem, że osoby te zostały formalnie usunięte z PiS, natomiast formalnie realizowały pewien scenariusz odejścia z PiS i to była tylko formalność. Postawienie pewnej kropki nad "i", które było niezbędne. Ale tak naprawdę te osoby same opuściły PiS. (...) W Prawie i Sprawiedliwości nie ma żadnego ideowego fermentu. Są ludzkie ambicje, ludzkie frustracje. Wynikiem właśnie zawiedzionych ambicji i frustracji jest odejście z grupy działaczy PiS-u i próba stworzenia na bazie PiS nowej partii politycznej. Co na pewno nastąpi.
Kamiński mówił o „Solidarnej Polsce”:
W tej chwili oni stanowią pewien byt wirtualny, jeżeli chodzi o formalne funkcjonowanie. Wiem, że założą w najbliższym czasie partię polityczną. Wiem, że ta partia będzie bardzo nagłaśniania, gdyż przeciwnicy PiS będą robili wszystko, żeby PiS osłabić. Natomiast w samym PiS-ie nie ma żadnego ruchu ideowego kontestującego to, co się dzieje w PiS-ie, na bazie którego można stworzyć poważną formację polityczną.
Na temat przyszłości wyrzuconych z PiS europosłów:
Ja powiem w ten sposób: koledzy podjęli pewną decyzję. Jest to - tak jak mówię - wynik ich osobistych ambicji. Tak naprawdę nie interesuje mnie ich dalsza przyszłość polityczna. Podjęli pewną decyzję, będą to robili i elektorat to oceni. Z punktu widzenia demokracji w Polsce ważne jest, żeby istniała silna partia opozycyjna. Taką silną partią opozycyjną jest PiS. Osłabianie opozycji nie służy tej części elektoratu, która nie akceptuje obecnego układu rządzenia.
Który pomysł Platformy Obywatelskiej poprze PiS?
Jeden, z całą pewnością - kwotowa waloryzacja rent i emerytur, gdyż jest to postulat PiS-u. My już od dawna to zgłaszaliśmy. (...) Z całą pewnością wszystkie inne zapowiedzi są głęboko bulwersujące. Najbardziej szokująca jest dla mnie sprawa wydłużenia wieku emerytalnego kobiet. Jest to bardzo drastyczne rozwiązanie i tak naprawdę nie wiemy, jaki będzie praktyczny efekt tego, co chce przeprowadzić rząd Donalda Tuska.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA