fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Zbigniew Ziobro: Zatrzymanie Gromosława Cz. to zasługa moich działań

W Sieci Opinii
Zbigniew Ziobro stara się zdyskontować postawienie zarzutów gen. Gromosławowi Cz. I zapowiada legislacyjną ofensywę
Prokuratura potwierdziła zasadność moich działań jako Prokuratora Generalnego i mojej wizyty w Szwajcarii. Niektórzy krytykowali mnie wówczas, że moje wyjazdy są bezproduktywne. Okazuje się, że one przyniosły efekt. Co prawda, machina sprawiedliwości powoli miele, ale przynosi rezultaty.
Kilkakrotnie podkreślił, że to właśnie dzięki porozumieniom i współpracy, jakie nawiązał z Prokuraturą Generalną Szwajcarii, polskim śledczym udało się uzyskać materiał, który pozwolił na postawienie zarzutów i inne czynności w aferze korupcyjnej przy, jak mówił, "pseudoprywatyzacji" m.in. polskich zakładów energetycznych.
W czasie pobytu w Szwajcarii otrzymałem informacje wskazujące na bardzo duże przepływy pieniędzy na konta osób znanych publicznie, w tym polityków. To były przepływy sięgające ogromnych sum i przekraczające te kwoty, które dzisiaj ujawniły media.
Ziobro nie chciał jednak podać, o jakie sumy chodzi, ani czy to właśnie Gromosław Cz. i wspólnicy mieli w Szwajcarii konta. 
Sumy, które w tym konkretnym przypadku są podawane jako łapówki, można wielokrotnie przemnożyć. A śledztwo Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach to tylko odprysk szerszej układanki związanej z wielką korupcją, która kwitła w Polsce przy okazji wszelkich prywatyzacji
Dodał, że to raptem jeden z wątków większego śledztwa prowadzonego za czasów PiS dotyczącego prywatyzacji tzw. grupy G8 (największych firm energetycznych).
Ziobro podkreślał także, że rząd Platformy Obywatelskiej zmarnował ostatnie cztery lata, jeśli chodzi o ściganie korupcji.
Sprawa LOT-u, która też jest przedmiotem zainteresowania Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach, o ile dobrze pamiętam, została wcześniej umorzona przez którąś z prokuratur warszawskich.
Zapowiedział, że klub Solidarna Polska w ciągu kilku dni złoży w Sejmie projekt zmian w Kodeksie karnym, które ułatwią konfiskatę majątków ludzi "uwikłanych w wielką korupcję". 
Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródeł w "Solidarnej Polsce" – klub "ziobrystów" w najbliższych dniach złoży u marszałek Sejmu wniosek o powołanie komisji śledczej, która miałaby na celu ustalenie wpływu Gromosława Cz. na decyzje prywatyzacyjne podejmowane za rządów Platformy Obywatelskiej
Należy szczegółowo zbadać, jak ścisłe i dalekie kontakty miała rządząca Platforma Obywatelska z osobą podejrzaną o poważne przestępstwa korupcyjne, które dotyczą ściśle prywatyzacji. Bez ustalenia tego związku, pod znakiem zapytania stoją prywatyzacje największych spółek, które poszły pod młotek za rządów PO
– tłumaczy PAP anonimowy przedstawiciel klubu "SP". Natomiast poseł PO Paweł Olszewski przekonuje, że zarzuty które ciążą na Gromosławie Cz., nie dotyczą okresu, w którym rządziła Platforma Obywatelska, a także, że nieprawdziwe jest wcześniejsze stwierdzenie generała, że był inicjatorem założenia Platformy Obywatelskiej:
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA