fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Kiedy pęknie poziom tysiąca dolarów za akcję Apple?

Bloomberg
Z 16,25 dol. do 605,23 dol. 13 kwietnia wzrósł kurs akcji Apple od momentu kiedy Gene Munster z firmy maklerskiej Piper Jaffray Cos. zaczął doradzać inwestorom aby kupowali walory firmy założonej przez Steve’a Jobs
Tylko w tym roku notowania Apple podskoczyły o 56 proc., zaś kapitalizacja wzrosła o  209 miliardów dol. Obecnie wynosi 564,3  mld dol.
Gene Munster jest przekonany, że do 2014 roku akcje Apple podrożeją do 1000 dolarów za sztukę, zaś kapitalizacja wyniesie bilion dol. Ta granica zostanie po raz pierwszy osiągnięta przez amerykańską korporację. W 2007 poziom ten na jeden dzień przekroczyła spółka China Petroleum. Munster twierdzi, że inwestorzy giełdowi będą wycofywać pieniądze z innych firm technologicznych by kupować papiery Apple.
Notowania analityka Piper Jaffray Cos. pięły się do góry wraz z kursem akcji Apple. Spółką tą zajmuje się  ponad 50 specjalistów. Aby się wśród nich wyróżnić Munster, jak powiada, stara się odgrywać rolę izby rozliczającej pogłoski rynkowe i informacje. Dzwonią do niego nie tylko konkurenci Apple, ale także partnerzy biznesowi, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o firmie z kalifornijskiego Cupertino.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA