fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Rosja częściowo zniosła embargo na produkty fitosanitarne

Fotorzepa, Agnieszka Solecka Agn Agnieszka Solecka
Rosja częściowo zniosła "czasowe ograniczenie importu polskich produktów roślinnych, które wprowadzono w listopadzie 2005 r." - poinformowała agencja ITAR-TASS, powołując się na rosyjskiego ministra rolnictwa Aleksieja Gordiejewa.
Gordiejew podpisał w Berlinie porozumienie w tej sprawie z polskim ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Porozumienie - jak informuje ITAR-TASS - umożliwia eksport na rosyjski rynek polskich towarów rolnych, nie wykorzystywanych do produkcji żywności (np. sadzonek, kwiatów, pasz).
Gordiejew oświadczył, że porozumienie "praktycznie rozwiązuje wszystkie problemy dotyczące pracy służb fitosanitarnych obu krajów i handlu produkcją roślinną".
Dodał, że do rozwiązania pozostał problem kontroli zawartości pestycydów w produkcji roślinnej, przeznaczonej dla konsumentów.
"Ustaliliśmy, że ten problem zostanie uregulowany z udziałem Unii Europejskiej ponieważ należy on do kompetencji Komisji Europejskiej" - powiedział rosyjski minister.
Minister Sawicki wyraził nadzieję, że obu państwom uda się "osiągnąć unifikację standardów ustawodawstwa w tej dziedzinie. Dodał, że polscy producenci mają "wielkie oczekiwania", jednak ich realizacja wymaga czasu i "nie wszystko uda się osiągnąć od razu".
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA