fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

GTS kupione

Konsorcjum funduszy inwestycyjnych kupiło grupę firm telekomunikacyjnych GTS Central Europe. Należy do niej także polski operator GTS Energis (ok. 400 mln zł przychodów rocznie).
Wartości transakcji nie podano, ale spółki tej branży wyceniane są ostatnio na poziomie rocznych przychodów. Oznacza to, że fundusze Columbia Capital, M/C Venture Partners i Innova Capital zapłaciły za całą grupę GTS CE ok. 400 – 450 mln euro.
Jej właściciel, rosyjski fundusz GML, ogłosił chęć sprzedaży tych aktywów wiosną. GML jest pozostałością po grupie kapitałowej koncernu naftowego Jukos, który w 2002 r. przejął GTS. Składają się na nią alternatywne telekomy w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Polska GTS Energis, która przynosi ok. 25 proc. wpływów całej grupy, dostarcza usługi innym telekomom oraz dużym i średnim firmom. Od półtora roku dzięki współpracy z TP SA rozwija też usługi dla małych firm i klientów indywidualnych.
Współpracujące ze sobą fundusze Columbia Capital i M/C Venture Partners specjalizują się w inwestowaniu w firmy medialne i telekomunikacyjne. Z kolei Innova Capital to inwestor bardziej uniwersalny. W Polsce dysponuje udziałami m.in. w grupie handlowej Empik, dystrybutorze usług GSM Plus – Liberty oraz pośredniku finansowym Expander. Od 2005 r. Innova Capital posiada również udziały w GTS Energis.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA