fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radcowie

Gowin: Nie będzie połączenia samorządu radcowskiego i adwokackiego

Radcy prawni otrzymają uprawnienia w sprawach karnych
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Podczas pierwszego spotkania z radcami prawnymi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin stwierdził, iż nie rozważa kwestii połączenia samorządów radcowskiego i adwokackiego.
W czwartek w Ministerstwie Sprawiedliwości przedstawiciele Krajowej Rady Radców Prawnych spotkali się z Jarosławem Gowinem, Ministrem Sprawiedliwości oraz kierownictwem resortu – podał portal e-kirp.pl.
Podczas spotkania minister Gowin wskazał na ważny aspekt reformy wymiaru sprawiedliwości, jakim jest ustawa o pomocy prawnej dla osób ubogich. Portal informuje, iż jest to stanowisko zbieżne ze stanowiskiem prezentowanym od wielu lat przez samorząd radców prawnych. Prezes KRRP zapewnił o pełnym wsparciu samorządu w pracach legislacyjnych nad tą ustawą.
Podczas spotkania, Minister Sprawiedliwości zapewnił samorząd radcowski o konieczności nadania radcom prawnym pełnych kompetencji w sprawach obron karnych. Minister podkreślił, że nie rozważa kwestii połączenia samorządów radcowskiego i adwokackiego.
- Było to pierwsze spotkanie przedstawicieli samorządu radców prawnych z kierownictwem Ministerstwa Sprawiedliwości. Uważam, że stanowiło ono dobrą podstawę do kontynuacji rozmów pomiędzy naszym samorządem a Ministrem Sprawiedliwości w sprawach związanych z funkcjonowaniem samorządu radców prawnych i wymiaru sprawiedliwości w Polsce – podkreślał po spotkaniu Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA